[Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Moldova?

Poll ended at 16 Oct 2015, 11:29

3
12
57%
1
6
29%
0
3
14%
 
Total votes: 21

FreakBoy

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 19 Oct 2015, 13:15

JustME scrie: vezi ca aia cu Dreptate pt Craiova are legatura cu alta echipa. e nitel ridicol sa te lauzi cu realizarile unor suporteri ai unei alte echipe. dar nah, daca crezi ca te ajuta da-i inainte.
pai in cazul asta s-a rezolvat misterul lipsei suporterilor de la stadion. e din cauza ca aia de vreneau, tin cu alta echipa. :)(

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Oct 2015, 13:17

ei, nici atunci nu veneau in numar mare cand echipa nu arata o atitudine combativa deosebita. ca, pana la urma gresim cand spunem ca suntem suporteri de rezultat la Craiova. Suntem suporteri care depind de aspectul jocului. De atitudinea si tupeul echipei. Am fost si atunci la meciuri cu 1500 in tribune pe ditai Oblemenco. Dezolanta priveliste.
Last edited by blixa on 19 Oct 2015, 13:18, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

JustME

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Oct 2015, 13:18

stai vere ca nici eu nu-s ultras si nici om de galerie. am stat pe stadion in toate zonele incepand cu T2, peluza sud, T2, T1, T0, peluza nord, T2 si tot asa. nici acum nu ma duc mereu in peluza. nu locul unde stai in stadion te defineste ci modul in care gandesti.

FreakBoy scrie: pai in cazul asta s-a rezolvat misterul lipsei suporterilor de la stadion. e din cauza ca aia de vreneau, tin cu alta echipa. :)(
destul de posibil. d-asta e si mai trist sa stam acasa. dar in fine, fiecare face cum crede ca e mai bine.

JustME

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Oct 2015, 13:22

Thunder scrie: Cat despre caricaturile alea de comparatii cu Napoli si alte formatii renascute, nu-si au rostu` cat timp la aia n-a existat un "clonatilor, nu voi sunteti adevaratul Napoli/fiorentina/etc".
hai ca si ei au avut problemele lor de identitate ani buni. vreo 2 ani (sper sa nu ma insel) s-au numit Napoli Soccer.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Oct 2015, 13:26

unde s-a tinut finala cupei din 2013? ca, daca era la 250 km si nu la 50 cre'ca erau de 5 ori mai putin. ca tiu si eu minte deplasare de 12000 de oameni in 1998.
petrolul are suporteri care se pricep la fenomen, nu zic, dar nu sunt superiori alor nostri. la noi orasul e divizat. si poate mai multi sunt de partea defunctei lui Boo, pentru ca asa inteleg ei. nu sunt de condamnat.
si aici iarasi e problema clubului! cand termina de dovedit ce e de dovedit? bine, e treaba lui Badea sa dovedeasca filiatia dintre CSU actual si cel vechi...
cre'ca e de vazut cati vom fi cu Dinamo.
S-a rupt Brazda.

Thunder

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 19 Oct 2015, 13:32

JustME scrie:
Thunder scrie: Cat despre caricaturile alea de comparatii cu Napoli si alte formatii renascute, nu-si au rostu` cat timp la aia n-a existat un "clonatilor, nu voi sunteti adevaratul Napoli/fiorentina/etc".
hai ca si ei au avut problemele lor de identitate ani buni. vreo 2 ani (sper sa nu ma insel) s-au numit Napoli Soccer.
Bre da, dar n-au fost 2 echipe in acelasi timp si nu a fost cearta intre ei cum e la noi... la noi e ca la nimeni.
Sergyu_costea scrie:P.s. Incercati tata sa vorbiti frumos, a disparut muttley, gata, ne cunoastem naiba intre noi, ce facem ne certam aici. Discutiile apar pe forum, dar nu aici e problema, ca de bine de rau, toti tantalaii care suntem aici stim ce simtim pentru echipa asta, nu e unul mai suporter decat celalalt. Problema e la nivelul orasului.
ti-am vorbit frumos taica, un pic sarcastic dar nu cu rautate :-)

conStiinta

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 19 Oct 2015, 13:36

JustME scrie:@ Constiinta

si daca am alta parere ce faci? te oftici? te superi? nici nu stiu daca are rost sa continui discutia cand, vb lu ajica, esti intr-o grava eroare. contre ai avut recent si cu T@V (scuza-ma ca iti reimprospatez memoria dar vad ca e cazul) nu doar cu gica contra recte eu. si atata timp cat am argumente pot sa fiu gica contra cat vreau.

nu prea ma intereseaza ce inghiti sau nu inghiti tu. ma intereseaza ca amesteci lucrurile in mod deliberat in cautarea argumentelor. vezi ca aia cu Dreptate pt Craiova are legatura cu alta echipa. e nitel ridicol sa te lauzi cu realizarile unor suporteri ai unei alte echipe. dar nah, daca crezi ca te ajuta da-i inainte.

dar daca tot adusasi vorba de echipa cealalta sa ne aducem nitel aminte ca echipele astea doua au jucat chiar meci direct. acolo cine cui a ramas dator? pe teren meciul a fost echilibrat, in tribune mai putin. deci cum e treaba?
Uite, vezi, de la prea multe contre cu skeke ai ajuns ca iei la misto orice participant la discutie. Mistocareala, aroganta, superioritate afisata ...
Cand am avut contrele pe tema clasament echipa vs clasament suporteri (in special de anul trecut), ai zis ca nu e deloc relevant ca n-am fost in stare sa ne strangem 2 meciuri la rand la capacitatea maxima a stadionului. Bun, am inteles ca asta ar conta in clasamentul suporterilor, din punctul tau de vedere. Am lasat discutia asa, asta ti-e parerea, sanatate si la gara! Dar, dupa ce vii si spui asta (in ideea de a desfiinta acel clasament al suporterilor, ca argument, intr-o discutie referitor la echipa vs suporteri), iar apoi intr-o discutie cu un alt membru al forumului aduci acelasi clasament ca argument, ca acum sunetem pe 12 vs locul 7 al echipei, parca ceva nu se leaga. Nu amestec nimic, sau macar n-o fac in niciun mod deliberat, asa cum acuzi tu, in cautarea nu stiu caror argumente. Am facut constatarea, ca acel clasament, o data este folosit ca argument, alta data nu e ok sa fie folosit ca argument.

Si nu, nu ma laud cu nicio realizare a unor suporteri ai Stiintei (ca la acea vreme nu se reinfintase sectia de forbal a CS, deci acei suporteri erau ai Stiintei, nu conteaza ce crezi tu acum despre ei), spuneam doar ca in acel an suporterii au punctat cate putin acolo, in timp ce echipa nu juca niciunde. Ca discutia era aceeasi, echipa vs suporteri in ultimii 20 de ani.

iuli

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 19 Oct 2015, 13:40

FreakBoy scrie:
JustME scrie: vezi ca aia cu Dreptate pt Craiova are legatura cu alta echipa. e nitel ridicol sa te lauzi cu realizarile unor suporteri ai unei alte echipe. dar nah, daca crezi ca te ajuta da-i inainte.
pai in cazul asta s-a rezolvat misterul lipsei suporterilor de la stadion. e din cauza ca aia de vreneau, tin cu alta echipa. :)(
nu e nicio alta echipa,a fost una care se vroia echipa urmasilor urmasilor unui tembel dar a sucombat la fel cum a aparut:cu intrarea libera avea in tribuna tot atatia cati platesc azi sa vada Stiinta pe extensiv(sesizezi tu diferenta).
se tot incearca crearea impresiei ca pe vremea ochelaristului lumea venea la stadion,fals!lumea a venit cand era Piturca,dupa plecarea lui n-a mai venit nici un sfert din cei care vin acum pe extensiv.

Thunder

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 19 Oct 2015, 13:49

iuli scrie:lumea a venit cand era Piturca,dupa plecarea lui n-a mai venit nici un sfert din cei care vin acum pe extensiv.
Lumea venea si cand era macaronaru` si a venit si-n primu` sezon, chiar daca pt burta goala practic. Plus ce-au venit in divizia b, mai ales in tur. Ca d-aia ma tot agit p-aci, labagica ala de mantog nu pricepe ca "rabdare" si "faceti-va datoria de suporteri" ni s-a cerut de catre toata lumea, iar datoria aia s-a facut cu varf si indesat. Ar cam fi cazu` sa-si mai faca si clubu` datoria de club fata de suporteri.

JustME

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Oct 2015, 13:50

Thunder scrie: Bre da, dar n-au fost 2 echipe in acelasi timp si nu a fost cearta intre ei cum e la noi... la noi e ca la nimeni.
da, corect. exista diferente dar si ceva similitudini.

@ConStiinta

pai raspund la mistocareala, aroganta si superioritate cu.. mistocareala, aroganta si superioritate. referitor la clasamentul suporterilor chiar nu inteleg unde bati exact si ce nu se leaga. daca esti nitel mai explicit o lamurim nu e problema.

revenind la problema suporterilor, fratioare ultimii 22 de ani apartin FC-ului (1991-2013) - exceptand anul ala in care echipele au existat in paralel. eu despre fanii FC-ului am o parere buna in general si ii consider tot fanii Stiintei. dar CS e CS si FC e FC. ei nu tin cu aceeasi echipa ca si noi, noi nu tinem cu aceeasi echipa ca si ei chiar daca pt ei FC-ul e Stiinta si pentru noi CS-ul e Stiinta. echipele astea doua au jucat meci direct fraioare!!! eu nu ma dezic de astia 22 de ani, sunt anii mei, insa nici nu pot sa spun ca CS = FC pt ca e ridicol.

pe CS poti sa o judeci prin prisma ultimilor 2 ani jumate. din 1991 CS-ul nu a mai existat in fotbal, a reaparut acum in 2013 - ramane de vazut daca e vorba de reinfiintare sau infiintare, exista un proces pe tema asta. mie asa mi se pare logic sa ne raportam la ce s-a intamplat in ultimii 2 ani jumate. altfel ajungem in situatii de-astea ciudate in care sa facem referiri efectiv la alta echipa.

JustME

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Oct 2015, 14:12

Thunder scrie: Lumea venea si cand era macaronaru` si a venit si-n primu` sezon, chiar daca pt burta goala practic. Plus ce-au venit in divizia b, mai ales in tur. Ca d-aia ma tot agit p-aci, labagica ala de mantog nu pricepe ca "rabdare" si "faceti-va datoria de suporteri" ni s-a cerut de catre toata lumea, iar datoria aia s-a facut cu varf si indesat. Ar cam fi cazu` sa-si mai faca si clubu` datoria de club fata de suporteri.
cam asa e, toti ne-au cerut rabdare si sa ne facem datoria si toti ne-au ars. inclusiv Rotaru&co. chestia e ca eu dupa multa vreme nu simt rautate din partea clubului. nu mi se mai pun bete in roate ca si suporter, nu ma mai simt vanat cand ma duc la stadion, echipa e intr-o zona ok a clasamentului. incerc sa ma bucur de stropul de normalitate actual pt ca mai e mult pana departe. pana cand lucrurile intra in normal.

ce nu inteleg eu e de ce tocmai acum? de ce simtim nevoia sa strangem toate supararile din ultimii 20 si ceva de ani si sa le turnam in capul astora? au si ei vina lor: ca au acceptat locul in liga a 2-a, ca n-au lamurit de la inceput treaba cu identitatea echipei, ca au schimbat antrenorii ca pe sosete, ca la capitolul comunicare sunt praf, ca nu am jucat in cupa UEFA anul trecut si dintre toate cel mai gretos a fost episodul negocierii cu ajica. astea toate sunt chestii de reprosat. nu mi se pare ok sa reprosam, dupa doi ani jumate, ca de ce nu ne batem la titlu. e doar parerea mea.

si da, raman la parerea (posibil eronata) ca noi ca suporteri ne-am degradat rau de tot in ultimii ani. si daca o tinem tot asa o sa ajungem sa traim din amintiri si la capitolul suporteri.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Oct 2015, 14:21

ma, toate ca toate, dar negocierea cu Boojica eu n-o cred nici in ruptul capului!
S-a rupt Brazda.

Thunder

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 19 Oct 2015, 14:24

Pai stai asa ca nu inteleg, ce ti se pare tie ca se-ntampla? E vreun protest major prin Craiova impotriva CSU ? Au fost jucatorii atacati pe strada? L-a batut careva pe fericitu`? Eu zic ca ai o perceptie exagerata asupra situatiei. Suporterii nu sunt nervosi pe club, cel putin nu asa ii percep eu. Majoritatea sunt dezamagiti de faptu` ca batem pasu` pe loc, d-aia au intrat in expectativa, d-aia nu prea calca pe la stadion. Acum na, explica-mi si mie, de ce sezonul trecut aveam 10 mii media si acum o avem de 2000 ? Adica, sa fiu mai clar, cine crezi tu ca e de vina pt scaderea asta dramatica, suporterii ca nu sunt suporteri sau clubul/oficialii clubului + echipa si rezultatele din teren/perspectiva de a nu face mare branza nici sezonul asta ?

iuli

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 19 Oct 2015, 14:27

cum ma blixa sa nu crezi?tu n-auzi ca are nea adi inregistrari?
asa se demostreaza acum:inregistrezi pe unul si zici ca vorbeste in numele altuia.nu trebuie sa demonstrezi,trebuie decat SA ZICI!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Oct 2015, 14:33

Siman e ala care a patentat dezlegarile in alb, ca voia sa le dea gaj la camatari, dar n-au acceptat aia ca n-aveau nicio valoare. De la el a invatat Boojica smecheria si chiraia ca i-a dat lui Satana dezlegari in alb ca garantii si i-a furat asta jucatorii. Se pare ca Siman l-a invatat gainariile pe Boo. Nu Dinel, ca eu asa credeam.
S-a rupt Brazda.

Închis