[Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu ce rezultat revine Universitatea din Ungaria?

Poll ended at 26 Iul 2019, 13:49

Victorie si multa liniste in jurul echipei pentru calificarea in turul 3
12
39%
Un egal, bun in perspectiva meciului retur
16
52%
O infrangere si mult stres in perspectiva returului
3
10%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 25 Iul 2019, 22:22

fabius_2014 scrie:Ce si-o ia Hagi. Marele rege, marele strateg, geniul... 5-1.
'mnealui, oricum, e abonat la "șinșila" în Europa .. prin românica, însă ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 25 Iul 2019, 22:27

Azi am jucat foarte slab. Echipa are nevoie în continuare de jucători și antrenor.

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 25 Iul 2019, 22:32

Bai neneeee, sunt 5 meciuri fara infrangere si lumea zice ca e nevoie de toate. Mereu e nevoie de toate dar conectati-va un pic la realitate. Nu mai vorbiti aiurea. Nici eu nu am fost fanul lui cap electronic dar pana la proba contrarie, nu am pierdut niciun meci. Meritul unui antrenor sta si in inspiratie si pana acum omul avut schimbarile potrivite si repriza 2 net superioara. Sau va era dor de mangia cu prima schimbare bic in min 86?
Last edited by Napoli1986 on 25 Iul 2019, 22:35, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 25 Iul 2019, 22:32

Sa nu uitam ca echipa a avut doua deplasari consecutive in ultimele 6 zile. Nu e usor sa te refaci. Plus ca meciul cu Dinamo a insemnat un consum nervos mare pentru jucatori - e multa presiune pe astfel de meciuri la U Craiova.

Acum urmeaza doua meciuri acasa : Chindia si Honved.

Fara Mihaila, Koljic si chiar Ionita optiunile antrenorului pentru linia ofensiva sint putine.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Iul 2019, 22:38

Echipa nu a pierdut niciun meci pentru ca a jucat numai cu echipe slabe sau foarte slabe. Stai sa dam noi de o echipa medie, gen Botosani sau Gaz Metan, ca sa nu zic de oi sau de frane...
Am observat ca atat Fortes, cat si Roman joaca foarte slab cand sunt titulari si joaca acceptabil sau chiar bine cand vin din postura de rezerva. Il astept cu nerabdare pe Koljic sa se refaca, ca sa avem 2 atacanti buni pe banca :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 25 Iul 2019, 22:43

ai jucat cinci meciuri cu echipe de playout/divizia b. conectare la realitate. cinci meciuri in care echipa a aratat de zeci de ori mai prost decat pe vremea lui Mangia. de la cel mai frumos si rapid atac, am ajuns sa nu stim ce sa facem cand avem mingea, daca nu cumva iau Bancu, Mateiu sau Barbut o faza pe cont propriu. lent, lent de tot si fara niciun orizont. daca aveti memoria atat de scurta, uitati-va la niste rezumate de pe vremea lui Mangia, cu aceiasi jucatori.

sper doar intr-o rabufnire de orgoliu a baietilor, sa-i spuna naibii cineva lui papura sa-i lase in pace. e pacat de ei, ca sa cresti trebuie sa te si ajute cineva, pana la urma e vorba si de carierele lor.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 25 Iul 2019, 22:44

DeuxEx scrie:
25 Iul 2019, 22:38
Echipa nu a pierdut niciun meci pentru ca a jucat numai cu echipe slabe sau foarte slabe. Stai sa dam noi de o echipa medie, gen Botosani sau Gaz Metan, ca sa nu zic de oi sau de frane...
Am observat ca atat Fortes, cat si Roman joaca foarte slab cand sunt titulari si joaca acceptabil sau chiar bine cand vin din postura de rezerva. Il astept cu nerabdare pe Koljic sa se refaca, ca sa avem 2 atacanti buni pe banca :)-
Tot ce e posibil, eu tot ce spun e ca nu vom scoate cu echipele mentionate rezultate mai slabe decat a scos Mangia. Si da, tragand linie, dpdv al jucatorilor pe care Ii are antrenorul fata de sezonul trecut, pana la urma Craiova de azi e pe minus cu Mitri si koljic si pe plus cu..... (Vatajelu, poate?..)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Iul 2019, 22:47

Nu ai niciun plus. Gandeste-te de ce atacanti dispunea Mangia la primul meci si de ce atacanti dispune Papura la ora actuala.
Papura, cu exceptia unui fundas central, are lotul complet. Dubluri pe posturi, de valori apropiate.

Primul 11 din primul meci al sezonului trecut: Mirko - Popa, Gardos, Tiago - Dimitrov, Cicaldau, Mateiu, Bancu - Burlacu, Glavina, Mitrita

Asta ca sa aveti posibilitatea sa comparati echipele cand vorbiti de comparatii Papura vs Mangia.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 25 Iul 2019, 22:57

de mi si a de mi si a de mi si a...

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 25 Iul 2019, 23:10

DeuxEx scrie:
25 Iul 2019, 22:47
Nu ai niciun plus. Gandeste-te de ce atacanti dispunea Mangia la primul meci si de ce atacanti dispune Papura la ora actuala.
Papura, cu exceptia unui fundas central, are lotul complet. Dubluri pe posturi, de valori apropiate.

Primul 11 din primul meci al sezonului trecut: Mirko - Popa, Gardos, Tiago - Dimitrov, Cicaldau, Mateiu, Bancu - Burlacu, Glavina, Mitrita

Asta ca sa aveti posibilitatea sa comparati echipele cand vorbiti de comparatii Papura vs Mangia.
Pai e amuzant , i-ai bolduit pe cei pe care ACUM i-am considera slabi. Iar dintre Rezerve la meciul acela (mai jos), dintre ei puteau juca. Unii pot fi scrisi cu Bold (acum). Ce cauta Popa , glavina , in primul 11? Dimitrov venea dupa un sezon de pase si goluri, nu stiu de ce l-ai subliniat. In fine, nu trebuie sa ridicam statui nici unui antrenor din ultimii 5 ani pt ca pur si simplu nu e cazul.

M. Briceag
R. Kelić
J. Marković
C. Bărbuţ
H. Zlatinski
L. Popescu
V. Mihăilă

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Iul 2019, 23:23

Eu am vrut sa sublinez faptul ca nu putem sa comparam echipa avuta pe mana de Mangia si echipa pusa la dispozitia lui Papura. Prin urmare, mi se pare rusino faptul ca Papura are o echipa foarte buna pe mana de care isi bate joc. In seara asta un antrenor capabil batea cu 3-0 in Ungaria. Papura a venit sa traga cu dintii de un 0-0, desi a avut la dispozitie un lot cu care putea sa bata lejer.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 25 Iul 2019, 23:29

Mai oameni buni....care jucatori? Roman e acelasi jucator pe care Mangia l-a imprumutat tot sezonul la Botoșani, Fortes acelasi jucator venit de la Medias(doar ca a slabit), aceiasi apărare fragila, diferenta o este data de lipsa traseelor de joc si bulanul antrenorului. Sau poate inceputul de sezon trecut vi s-a parut ca Poli Iasi era peste Clinceni sau Dinamo peste Botosani!? Raman la parerea ca inca este nevoie de antrenor sau cine stie o avea Cornel bulan tot sezonu....
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 26 Iul 2019, 06:28

toate ca toate, da' au dat animalele alea intr-ai nostri, ceva de speriat! clubu' ar trebui sa ia atitudine. chiar e prea mult

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Iul 2019, 07:34

Singurul jucator al Craiovei care mi-a placut la acest meci a fost Roman. Nu pot intelege pasele riscante intre fundasii centrali, in special pasa la fundasul care are adversar in apropriere. Asta e chestie de abeceul fotbalului. Echipa a jucat modest, n-a avut suflu, sclipire, explozie si claritate. Am vazut parca mai multa atentie la fazele fixe - asta e bine.

Eu vad un meci retur greu si deschis oricarui rezultat. Avem 50 % sanse la calificare. Honved e echipa de play out/baraj in Romania.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 26 Iul 2019, 09:11

Un nou meci jenant. Individual cred ca bozgorii sunt sub Sabail, antrenorul italian i-a organizat ai bine. Noi nu avem inca asa ceva din pacate ca daca aveam asta era meci de minim 3-0.

Închis