[Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Giurgiu?

Poll ended at 09 Dec 2019, 11:59

Batem
11
55%
Egal
3
15%
Infrangere
6
30%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 08 Dec 2019, 22:48

Bobby scrie:
08 Dec 2019, 22:37

Asta e echipa Craioveicu cel mai mare buget din istorie si cele mai bune conditii de pregatire din istorie...Facuta ca in curtea scolii. De o echipa care se pregateste pe la gratare.
Si probabil cu cele mai mari salarii...
Asta e, nu trebuie sa ne asteptam la ceva spectaculos din iarna, nu se va schimba mult situatia. Vedem la vara ce vor decide actionarii, cu cine va continua, cine pleaca cine vine.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 08 Dec 2019, 22:49

Ce [cenzurat] sa se intample, copiii s-au saturat de [scuzati] in cantonament, vor curve la gratare si minim 10000 pe luna :))

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 08 Dec 2019, 22:56

...putem sa analizam si in dunga, n-avem valoare. Suntem Craiova si n-avem un jucator sa scoata om din joc printr-un dribling sau sa dea o pasa luminoasa ( bine, catre cine e alta problema ). O lalaim de la unul la altul si finalizam printr-o centrare lesinata spre Roman. Nu conteaza greseala lui Balasa. Nu poti sa joci fara greseala. Daca ai valoare, marchezi de mai multe ori si la revedere. Ivan a fost racit. Ghinion. Tocmai cand il baga pe postul lui, nu putu sa rupa norii fiindca fu racit. Sa ne multumim daca prindem playoff-ul si, asta e! Asteptam vremuri mai bune. Tocmai ce aflai ca Viitorul mai ia un baiat de 16 ani de la GP. Noi adunam petardele campionatului. Hai Craiova!...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Dec 2019, 23:00

Nu avem un antrenor care sa scoata mai mult din acest lot de jucatori. Asta e adevarul pe care unii nu vor sa-l rosteasca.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 08 Dec 2019, 23:03

Prima varianta de antrenor este Papura ? Ne convine ? Mangia e luat, mai aveti alte propuneri ?

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 08 Dec 2019, 23:10

A numarat cineva pasele cu calcaiul date de Budescu? Secretul fotbalului e scris pe gatul lui Mitrita si e foarte bine ca cineva stie sa citeasca.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 08 Dec 2019, 23:10

Tamas, e scula de fotbalist. Beat, treaz e fotbalist nene'. Referitor la noi, nu stim sa jucam sub presiune, cum primim gol, cum echipa intra in degrigolada. Nu avem jucatori cu psihic puternic. In rest piturca a liniat un prim unzpezece aproape de adevar, il mai vreau pe kolici si cosici in postul de fundss central, nu stiu in locul cui dar neaparat fundas central.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 08 Dec 2019, 23:13

Păi Bobby de ce nu te duci tu antrenor că pare că le știi pe toate.. Dacă învingem ca în meciul cu Botoșani, nu este bine că am jucat prost, dacă dominam dar pierdem este nașpa că punctele contează...
În momentul de față nu se poate mai mult, nu avem om de gol, avem niște jucători blazați și trebuie musai făcut curățenie în iarnă.
Poate marea greșeală a lui Piturca a fost că a spus de titlu fără să vadă potențialul echipei.


Trimis de pe al meu EML-L29 folosind Tapatalk

"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 08 Dec 2019, 23:16

Bobby scrie:
08 Dec 2019, 23:00
Nu avem un antrenor care sa scoata mai mult din acest lot de jucatori. Asta e adevarul pe care unii nu vor sa-l rosteasca.
Du-te, tată, la mititelu că ăla are sculă de antrenor. Apropo, ce este cu tine de nu ai mai reactivat topicul dedicat răposatului? Nu de alta dar erai primul care avea grijă să nu moară topicul :)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 08 Dec 2019, 23:18

Eu astept iarna... In iarnă vor pleca cel putin 5-6 jucatori si vor veni tot cam asa. Este penibil ce se intampla la echipa. Am avut o prima repriza buna, dar nu stiu ce dracu se intampla de clacam in a doua repriza. Pe vremea lui Mangia era exact invers. Jucam prost in prima si le dadeam cu terenul in cap in repriza a doua.
Raman la parerea ca sistemul de joc (4-3-3) este prea pretentios pentru posibilitățile jucătorilor noștri. Personal, as merge pe un 4-2-3-1, mult mai usor de inteles de unii jucatori din lot si mult mai adaptabil la lotul actual.
Repet, sper ca in iarna sa faca Piti o curatenie mare in lot si sa aduca jucatori pe masura pretentilor emise de acesta cand a preluat echipa - titlul.
Si poate exagerez, dar cred ca jucatorul care ar fi cel mai util pentru castigarea campionatului si pentru care ar trebui sa rascolim un pic listele de transferuri este un decar. Gen Hagi al mic, devenit un esec si la al doilea transfer si pentru care cred ca Hagi nu ar mai baga mana in buzunar ca sa-l readuca tocmai ca sa nu se faca de ras si sa nu-l bulverseze deloc pe al mic.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Dec 2019, 23:27

_BGD_ scrie:
08 Dec 2019, 23:16
Bobby scrie:
08 Dec 2019, 23:00
Nu avem un antrenor care sa scoata mai mult din acest lot de jucatori. Asta e adevarul pe care unii nu vor sa-l rosteasca.
Du-te, tată, la mititelu că ăla are sculă de antrenor. Apropo, ce este cu tine de nu ai mai reactivat topicul dedicat răposatului? Nu de alta dar erai primul care avea grijă să nu moară topicul :)
Pai sa le spui asta si alora care NU vor umple tribunele la meciul urmator acasa. Dupa ce te-au batut Bogdan Andone si Vintila, sper sa nu-i vad pe Mache si Lutu antrenori in Romania ca o fura Craiova si de la ei. Daca tot s-a facut un obicei ca sclavii oierului sa bata Craiova...

P.S. Treaba cu Piti va fi ca in acel banc celebru : eu idei mai am, da' voi mai aveti bani de ele ?

LiviuB

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 08 Dec 2019, 23:42

Mai calmeaza-te bobby. Nu trebuie sa repeti mereu.
Si ma asteptam de la tine sa fii constient ca un antrenor poate sa isi puna amprenta cam in 6 luni de cand vine. Andone si vintila vor arde repede, nu stiu daca vor prinde finalul campionatului.
Eu ma asteptam sa pierdem astazi pt ca nu avem oameni de gol. In doi insi au facut sah mat 6 fundasi, noi avem asa ceva?
Nu stiu de ce nu s-a incercat aducerea lui Budescu... noi l-am preferat pe zakaric....

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 09 Dec 2019, 00:07

Mentalul e marea problema, facem mereu aproape dar aproape perfect prima repriza si in a doua ne pierdem....

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 09 Dec 2019, 00:25

dacă nu se aduce un fundaș central de calitate + un atacant de valoare, care să o bage în ațe, nu prindem "poff" .. !?
schimbarea antrenorului, nu pare o soluție, nu văd cine ar putea să vină .. ceva fotbal, totuși, joacă dar lipsește golul!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 09 Dec 2019, 01:03

...da-l.in.m lui de fundas. Daca o.luam.asa, atunci iti trebuie doi, ce faci cu unul? Ca nu.ti mai greseste fundasul de calitate, dar tot iti greseste ala de necalitate. Ne trebuie un mijlocas care sa stie cu varza...

Închis