Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Luam si noi mai multe puncte?

Poll ended at 24 Ian 2021, 17:10

3
7
44%
1
5
31%
0
4
25%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fanatic16 » 23 Ian 2021, 23:52

manex scrie:
23 Ian 2021, 23:43
Papura isi strica toata cariera lui de antrenor. Cred ca daca pleca dupa 2, 3 meciuri putea sa isi gaseasca echipa chiar in liga 1. Si sa antreneze.fara presiune. Mie imi pare rau de el, ca e de-al nostru. Dar trebuie sa vada ca nu face fata. Sa fie mantaua de vreme rea a echipei, sa stea doua etape, sa lase pe altul. Daca alte ambitii nu are, sa ramana in club...sa faca la echipa a doua experimente. Orice, dar la prima echipa sa il.mai vedem . Totusi, cred ca maine nu il mai vedem. Sunt curios daca Mangia a ajuns in Romania.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Care e faza cu mangia, se va mai intoarce candva!?

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de Iaurgiu » 24 Ian 2021, 00:17

vai ce rai puteti fi! In perioada urmatoare, echipa se va omogeniza, se va sinergiza, se va bilibistrocifuza, si totul va fi excelent Stiu ca e greu sa joci mai bine ca azi, dar atit baietii cit si personalul tehnic si cel administrativ vor face eforturi supraomenesti ca sa optimizeze toate aspectele. Aveti putintica rabdare, sa treaca perioada imediat urmatoare
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de manex » 24 Ian 2021, 10:13

fanatic16 scrie:
manex scrie:
23 Ian 2021, 23:43
Papura isi strica toata cariera lui de antrenor. Cred ca daca pleca dupa 2, 3 meciuri putea sa isi gaseasca echipa chiar in liga 1. Si sa antreneze.fara presiune. Mie imi pare rau de el, ca e de-al nostru. Dar trebuie sa vada ca nu face fata. Sa fie mantaua de vreme rea a echipei, sa stea doua etape, sa lase pe altul. Daca alte ambitii nu are, sa ramana in club...sa faca la echipa a doua experimente. Orice, dar la prima echipa sa il.mai vedem . Totusi, cred ca maine nu il mai vedem. Sunt curios daca Mangia a ajuns in Romania.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Care e faza cu mangia, se va mai intoarce candva!?
Doar o dorinta. In imaginatia mea Rotaru il sunase pe Mangia

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 24 Ian 2021, 11:06

Cand ai jucatori ca Vladoiu, Constantin, Bancu, Cicaldau, Nistor, Mateiu, Ofosu nu ai dreptul sa spui ca nu ai jucatori de valoare in echipa. Cand niciunul din jucatorii mentionati nu mai dau randament, inseamna ca e vina antrenorului.
Cand esti antrenor de doua luni si jumatate, nu ai dreptul sa te plangi ca echipa nu este pregatita fizic pentru ca ai avut timpul necesar sa o pregatesti, impreuna cu armata de preparatori pe care ti i-a pus la dispozitie patronul.
Cand ai o echipa pe care nu ai pregatit-o fizic, nu faci presing avansat de la inceputul meciului pentru ca dupa 45 de minute ( ca in meciul de ieri) esti terminat .
Cand din 5 schimbari pe care le faci in timpul meciului, 4 nu aduc niciun plus echipei sau reprezinta un minus, atunci e vina antrenorului.
Cand din 6 meciuri in campionat ai 7 puncte, adica o medie de 1,16 pct/meci, atunci este vina antrenorului.
Cand toate cele de mai sus se intampla si nu-ti dai demisia inseamna ca te numesti Papura si esti lipsit de bun simt.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de malus dacus » 24 Ian 2021, 11:18

Nu. Nu e vorba de bun simt sau prostie. A spus cineva mai sus - omul are nevoie de ingrijire medicala de specialitate. Pur si simplu e diliu. Nuj cat de avansata e boala dar e clar ca e curentat.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 24 Ian 2021, 12:15

@malus dacus, tot eu am avansat ideea. Privirea pe care o avea la interviul de dupa meci, m-a facut sa-l banuiesc de ceva probleme psihice, plus apetitul pe care il manifesta pentru cearta .

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de malus dacus » 24 Ian 2021, 12:24

Trist. De-aia s-o fi certat cu doctorul, care probabil ii dorea binele.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de Paul » 24 Ian 2021, 12:48

Ce nu pot eu sa inteleg este cum poate Rotaru sa asiste la modul evident cum ne ducem la vale si sa fie pasiv sau si mai grav, increzator in capacitatea lui Papi de a castiga ceva, orice.
Cred ca are alte socoteli, dar nici macar asa nu ar avea sens, pentru ca si daca nu ai vrea performanta si trofee, ci mai degraba vrei sa vinzi pe sume bune, asta nu se poate intampla cu jocul de acum, care pare ca se degradeaza si e clar ca Papura nu stie pinul, da la vrajeala diverse gherle.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de malus dacus » 24 Ian 2021, 13:40

Bai, nuj ce socoteli o avea Rotaru, dar realist, obiectivul ar trebui sa fie castigarea playout-ului pt. a merge la barajul cu locul 3 din poff de EL. Dar nu cu Papura antrenor, fireste. Altfel, cupa e ca si dusa iar sa prinzi direct locul 3 mi se pare imposibil.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Ian 2021, 16:04

Papura împrumută discursul patronului ... "echipa este la 60%"

Cred că am suferit din punct de vedere fizic în repriza secundă, am pierdut prea multe dueluri. Nu am mai reușit să recuperăm repede mingea. Adversarul ne-a împins spre poarta noastră. A avut situații de a marca”, a declarat Corneliu Papură
:-x

Degeaba ajungem la 100% cand CFR va fi la 15 puncte avans

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de Paul » 24 Ian 2021, 16:22

Pe langa conditia fizica deficitara, pe care o proclama la unison vad si patronul si antrenorul lui protejat, exista nenumarate alte probleme, cum ar lipsa de trasee, motivatie, scheme de joc si chiar si atmosfera de echipa, pe care nu numai ca nu ar sti clar cum sa le indrepte, dar nici nu le integistreaza Papi al nostru.
Il scoate pe Mateiu, cred ca a jubilat ca avea scuza cu cartonasul, si practic distruge bruma de control pe care o avusesem in prima repriza, demonstrand ca nu vede si nu simte jocul ci merge dupa niste obsesii personale.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fanucrv » 24 Ian 2021, 16:32

Daca nu poti sa joci 4 3 3 din cauza conditiei fizice, atunci ,tu antrenori șmecher ce ești, schimba dupa pauză sistemul, mai ales ca erai in avantaj. Da-o -n mă-sa de treaba, ca suntem noi niste amatori amarati si parca simtim mai bine jocul decât tine ,mare antrenor,manager, scouter etc. Ai un lot pe mâna, chiar esti incapabil sa nu sesizezi ce poti cu jucatorii ăștia?? Trebuie sa joci obsesiv un sistem cand tu, patronul, presa, adversarii etc stiu ca nu poți sa o duci decat 60-70 minute ?! Joaca bă cu 5 fundasi, 2 inchizatori si 3 vitezisti in față, in situatia in care ai reusit cu chiu cu vai sa dai un gol si sa fii in avantaj.
P.S. : aseară printr-un noroc am luat un punct. Daca erau ăia mai motivați si mai atenți, aveau acum 3 puncte in traistă.
Last edited by fanucrv on 24 Ian 2021, 17:12, edited 3 times in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 24 Ian 2021, 16:57

Nu va lasati pacaliti. Ideea ca pregatirea fizica este marea problema a echipei este o gogoasa aruncata de Papura si Rotaru pentru a castiga timp si a arunca vina pentru rezultatele proaste in carca lui Bergodi. Papura este antrenor la Craiova de 2 luni si jumatate, avea timpul necesar pentru a imbunatati pregatirea fizica, asa cum a facut-o Rednic la Viitorul. Universitatea are multe probleme in prezent, o parte din ele le-a prezentat Paul, iar rezolvarea lor este schimbarea antrenorului .
Era sa uit.
Cand esti constient ca echipa are probleme fizice nu faci presing sus ca in 45 min. te sufoci si nu mai poti sa alergi. Papuraaaa geniule .

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de florinkeke » 24 Ian 2021, 17:45

Era sa uit un detaliu de aseara.Cum mama naibii a putut Ivan sa rateze singur cu portarul din pozitia aia...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fanucrv » 24 Ian 2021, 18:21

Louis Nitu tocmai marcă pentru GM. Noi mai asteptam cu Mamut .

Închis