Etapa 30. Universitatea - CFR

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universitatea - CFR

Poll ended at 12 Apr 2021, 14:23

3
15
79%
1
2
11%
0
2
11%
 
Total votes: 19

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 00:15

Voi ati observat ca Bancu nu are exterior ? El se intoarce precum Titanicul ala in Suez ca sa dea in minge. Doamne !

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de robertc » 12 Apr 2021, 00:25

Eu am auzit un discurs de exceptie la antrenorul nostru ,a spus exact ce bube am avut,cred ca daca era adus mai de mult avea sanse sa schimbe mai multe si sa jucam altceva,asa nu mai e timp...fmm papula

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 00:59

La final, desi arbitrajul ne-a avantajat in seara asta, ai nostri n-au reusit sa castige. Poate e mai bine asa, daca am fi inscris pe final vreun gol am fi auzit niste reprosuri mult mai mari decat cele care sunt in curs...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 12 Apr 2021, 01:11

:o Adevăru' ca dacă luau aia rosu cu omrani in min 6 ne crea un mare dezavantaj..

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de csm310 » 12 Apr 2021, 03:23

Am zis inainte de meci ca in cel mai rau caz facem inca un 0-0, CFR la absentele avute pe mine m-a surprins jocul lor, cred ca si jucatorii nostri au fost relaxati si au fost surprinsi de reactia CFR-ului, btw, de la meci la meci se vad tot mai multe trasee de joc, se vede o organizare, o identitate de joc, probabil meritam sa marcam in prima repriza, si altfel era jocul, una peste alta Marinos e antrenor, chiar daca vom termina pe locul 3, parerea mea ca avem antrenor de talie europeana care daca i se va acorda timp ne va face campioni anul viitor.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Apr 2021, 08:26

Curioasă abordarea din repriza a doua față de prima parte, probabil la mijloc trebuia o schimbare sau două pt că aici s-au pierdut multe mingi și nu s a mai construit nimik în atac. Totuși minutele de prelungire mi-au dat o mică speranță. Citeam din mesaje la finalul meciului și m a frapat un mesaj nu are importanță de la cine dar o aberație mai mare nu am întâlnit.... Zice stimabilul.... Trebuia lăsat pe bancă Cicăldău și băgat un junior de la echipa 2a.....wtf.......adevarul că cei de la echipa 2a au o valoare mare și tocmai ce s-au umplut de glorie după seria de victorii cu echipele de tradiție din Colonesti și Potcoava (oare au cele două echipe mai sus menționate apă caldă după meciuri sau măcar un microbuz să meargă la meciuri). Aberație mai mare ca asta nu am văzut.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2021, 08:47

Acum ne-am vazut limitele, stim unde se afla echipa si Marinos stie ce trebuie sa faca.
Cred ca Universitatea Craiova este, cel putin, la acelasi nivel cu FCSB si CFR, diferenta facand-o doar jocurile din culise.
Sunt uimit de jocul foarte slab facut de CFR impotriva FCSB. S-or plati datorii din campionatul trecut ?

Ne trebuie neaparat cupa si suntem avantajati ca in semifinala avem un adversar facil si putem vedea la lucru cativa jucatori care nu prea au jucat.
usteag usteag usteag

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de malus dacus » 12 Apr 2021, 09:13

Citeam un mesaj pe.aici nu conteaza de la cine, cu un baiat frapat care n.are nimic relevant de spus niciodata dar care bate forumul constant ca sa ne spuna ca n.are nimic de spus.
N-am zis "trebuia", mai, frapatule. Am zis "trebuie". Ceea ce e o mica mare diferenta. Se refera la viitor. Desi, daca stau sa ma gandesc, ai dreptate. Trebuia si aseara. Daca era Marian Danciu in teren in locul constanteanului, nu sesiza nimeni, nicio diferenta. Uneori, banca de rezerve iti poate da niste energii de care habar n-aveai. Cred ca poate depune marturie si Nistor in acest sens.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de Geronimo » 12 Apr 2021, 09:43

dorumihnea2 scrie:Curioasă abordarea din repriza a doua față de prima parte, probabil la mijloc trebuia o schimbare sau două pt că aici s-au pierdut multe mingi și nu s a mai construit nimik în atac. Totuși minutele de prelungire mi-au dat o mică speranță. Citeam din mesaje la finalul meciului și m a frapat un mesaj nu are importanță de la cine dar o aberație mai mare nu am întâlnit.... Zice stimabilul.... Trebuia lăsat pe bancă Cicăldău și băgat un junior de la echipa 2a.....wtf.......adevarul că cei de la echipa 2a au o valoare mare și tocmai ce s-au umplut de glorie după seria de victorii cu echipele de tradiție din Colonesti și Potcoava (oare au cele două echipe mai sus menționate apă caldă după meciuri sau măcar un microbuz să meargă la meciuri). Aberație mai mare ca asta nu am văzut.



Sent from my iPad using Tapatalk

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de Geronimo » 12 Apr 2021, 09:49

dorumihnea2 scrie:Curioasă abordarea din repriza a doua față de prima parte, probabil la mijloc trebuia o schimbare sau două pt că aici s-au pierdut multe mingi și nu s a mai construit nimik în atac. Totuși minutele de prelungire mi-au dat o mică speranță. Citeam din mesaje la finalul meciului și m a frapat un mesaj nu are importanță de la cine dar o aberație mai mare nu am întâlnit.... Zice stimabilul.... Trebuia lăsat pe bancă Cicăldău și băgat un junior de la echipa 2a.....wtf.......adevarul că cei de la echipa 2a au o valoare mare și tocmai ce s-au umplut de glorie după seria de victorii cu echipele de tradiție din Colonesti și Potcoava (oare au cele două echipe mai sus menționate apă caldă după meciuri sau măcar un microbuz să meargă la meciuri). Aberație mai mare ca asta nu am văzut.
Tare asta cu echipa a 2-a.
Problema noastra e viteza de joc. Pasam destul de lent si adversarul are timp sa se aseze in aparare. Cu viteza asta e greu sa surprinzi pe cineva din zona play-off. Legat de Camara, sper sa-l depaseasca in realizari pe Barbut.


Sent from my iPad using Tapatalk

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Apr 2021, 10:20

malus dacus scrie:
12 Apr 2021, 09:13
Citeam un mesaj pe.aici nu conteaza de la cine, cu un baiat frapat care n.are nimic relevant de spus niciodata dar care bate forumul constant ca sa ne spuna ca n.are nimic de spus.
N-am zis "trebuia", mai, frapatule. Am zis "trebuie". Ceea ce e o mica mare diferenta. Se refera la viitor. Desi, daca stau sa ma gandesc, ai dreptate. Trebuia si aseara. Daca era Marian Danciu in teren in locul constanteanului, nu sesiza nimeni, nicio diferenta. Uneori, banca de rezerve iti poate da niste energii de care habar n-aveai. Cred ca poate depune marturie si Nistor in acest sens.
Continui cu abordarea asta specifică unui suporter trecut de 70 de ani care crapă semințe și strigă să intre cutare și cutare fără să aibă habar de lot și de realitate în general. Lasă mă cu viitorul tău..... Îți zic eu nu avem.... La echipa a 2a lotul e format din: eternele speranțe Petre, Hreniuc, Popescu, Burlacu pe care nu ii poți folosi nici ca și under la prima deoarece sunt trecuți de,, amiază,, și de lotul under 19 care sunt ciuca bătăilor în campionat și înoată la jumatea clasamentului (parcă acum 2 săptămâni au pierdut cu 2-8 cu ceva echipă din Cluj). Deci trezește te băiete și delimiteazate de poveștile ce le auzi tu în tribună de la oamenii care te înconjoară.

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 11:16

Eu zic sa va vedeti de joc si sa lasati atingerile astea reciproce a la Mangia, altfel voi fi nevoit sa va dau ban. Atacati ideea nu persoana ! :)

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Apr 2021, 12:05

takanonanu scrie:
12 Apr 2021, 11:16
Eu zic sa va vedeti de joc si sa lasati atingerile astea reciproce a la Mangia, altfel voi fi nevoit sa va dau ban. Atacati ideea nu persoana ! :)
Văd că te-a marcat gluma cu Mangia... Ia-o mai ușor cu glumele astea.... 😀

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de R.E.N. » 12 Apr 2021, 12:21

Mangia a dat niste lectii de bun simt in anii in care a stat la noi, pe care vad ca multi nu le pot inca intelege.

Cat despre astia care se plang de Bancu si Cicaldau, faceti un exercitiu de memorie si aduceti-va aminte cum joaca echipa fara ei. Cfr a jucat bine, a stat excelent in aparare, au inchis culoarele. Si tot au stat ultimele 20 de minute tavalindu-se pe jos. Cred ca asta spune multe despre forta echipei noastre, chiar daca n-am facut cel mai bun meci.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de malus dacus » 12 Apr 2021, 12:50

^ Cine se plange pe aici de "Bancu si Cicaldau"?

Închis