Etapa 2. Universitatea - Astra

Moderator: grup_moderatori

Hai să adăugăm puncte la clasament

Poll ended at 31 Aug 2020, 14:12

3
8
44%
1
4
22%
0
6
33%
 
Total votes: 18

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Bogho » 29 Aug 2020, 14:12

Duminică, 30 august de la ora 18.00.
Universitatea Craiova - Astra Giurgiu.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Dany » 29 Aug 2020, 14:40

După ce am văzut până acum nu sunt asa optimist,dar sper la o victorie!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Paul » 29 Aug 2020, 15:49

Pur si simplu nu ma intereseaza, nu o sa ma uit. Tot timpul i-am aparat si am incercat sa le gasesc explicatii cand nu au reusit. Acum au aratat ca nu vor, pur si simplu.
Nu e ok.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Aug 2020, 20:36

Ma intreb daca in meciul asta joaca pe 70% din salariu...
Suntem singura echipa cu salariile intregi si la zi , prin urmare nu ne intereseaza sa aducem bani la club din competitii europene. Eu le-as da un sezon intreg 70% inclusiv la toata conducerea

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de fanUCV » 29 Aug 2020, 21:16

"norocul"(sau fără ghilimele ?!) lor ar fi că se joacă fără spectatori .. sigur, ăia de rezultat nu veneau dar ..
cred că putem paria pe faptul că, Bergodi nu termină anul la Craiova ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de sorinyki » 29 Aug 2020, 21:38

Paul scrie:
29 Aug 2020, 15:49
Pur si simplu nu ma intereseaza, nu o sa ma uit. Tot timpul i-am aparat si am incercat sa le gasesc explicatii cand nu au reusit. Acum au aratat ca nu vor, pur si simplu.
Nu e ok.
Asa este! I-ai aparat și după marea finala cu CFR, unde indolentă lor a fost la fel de mare. Chiar mai banat că am fost prea dur. O să îi iertam, dar până atunci trebuie schimbări la nivel de conducere, jucătorii care nu dau totul pe teren trebuie sa fie trecuți pe banca de rezerve, chiar daca nu avem soluții mai bune pe banca, poate arata daruire.. Nu înțeleg cum Gustavo a fost împrumutat și a fost oprit Barbut, Bic...
Vin vremuri grele, pușculița se goleste.Cumva trebuie sa ne împăcăm cu ei, dar nu știu cum. Cred că Bergodi trebuie sa plece totuși.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de malus dacus » 29 Aug 2020, 22:30

Bai, nu stiu frate, dar ca sa faci o echipa competitiva se dovedeste ca nu prea merge sa pacalesti fotbalul la nesfarsit. Cu exceptia cfr-ului, dar da-i dreac, aia sunt un caz aparte, fac abstractie de ei. Ideea e ca am cam inceput si noi sa ne suim in caruta lor, cum se zice, sa ne multumim cu victorii ciupite, rezultatul inainte de orice. Am renuntat la fotbalul spectacol, n-am mai cautat fotbalisti de fantezie, am innebunit cu apararea care-ti castiga trofee. Iata ca la noi nu merge. Apararea care trebuia sa castige titlul a castigat trei goluri iar intre timp am uitat si atacul. Am innebunit cu Ivan care face faza defensiva. Sa-l puna in pllm fundas, sa terminam odata si cu Ivan, daca a costat mult si trb. recuperata investitia! Dar trebuie sa revenim la un fotbal frumos, bazat pe atac pt. ca batand atata moneda pe aparare, parca efectiv suntem blocati, nu mai stim sa jucam nimic si aparare tot n-avem. Nu marchezi, n-ai nici moral, nu marchezi, n-ai nici ce sa mai vinzi, pur si simplu baltim asa in mediocritate, tragem de noi pt. niste rezultate super chinuite iar atunci cand conteaza ne aratam limitele. Trebuie sa renuntam la prostia asta cu apararea care-ti castiga trofee si atacul care-ti vinde bilete. Cea mai buna aparare este atacul, asta trebuie sa fie deviza, pt. ca macar sa reincepem sa jucam fotbal. Daca ma intrebi acum, habar n-as avea sa raspund care a fost ultimul meci castigat la o diferenta de 3 goluri. Daca ar fi dupa mine, nu stiu, as adopta o strategie sa fie trecut cumva in contractele antrenorilor/jucatorilor o clauza de genul - pt. X salariu trebuie sa ai mimim Y victorii la un handicap de 3 goluri, sa zicem. Asa ii motivezi sa joace, nu se mai baga cu curru-n poarta la 1-0, victoriile la scor iti aduc moral, antrenorul s-ar strofoca sa caute solutii etc. Macar pt. 6 meciuri pe sezon sa bagi o clauza de-asta de handicap. Trei pt. tur, trei pt. retur.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de lory69 » 29 Aug 2020, 23:04

Fotbal frumos,ofensiv,nu am mai jucat de pe vrea mea lui Mangia.Acum il regretăm,desi majoritatea suporterilor,inclusiv de aici de pe forum,ii cereau demisia din cauza lui Rocha in special.Dar cu cine putea sa joace,cand Baluta si Mitrita fuseseră vânduti,iar Roman făcea figurație?O alta mare greseala a fost cedarea lui Martic...de cand a plecat el nu se mai construi este nimic pe partea dreapta.Eu vad o singura solutie acu...pe Gicanu.Cu sprijinul necondiționat al conducerii si al suporterilor,eu sunt sigur ca el va construi o echipa frumoasa!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Bobby » 30 Aug 2020, 00:19

malus dacus scrie:
29 Aug 2020, 22:30
Bai, nu stiu frate, dar ca sa faci o echipa competitiva se dovedeste ca nu prea merge sa pacalesti fotbalul la nesfarsit. Cu exceptia cfr-ului, dar da-i dreac, aia sunt un caz aparte, fac abstractie de ei. Ideea e ca am cam inceput si noi sa ne suim in caruta lor, cum se zice, sa ne multumim cu victorii ciupite, rezultatul inainte de orice. Am renuntat la fotbalul spectacol, n-am mai cautat fotbalisti de fantezie, am innebunit cu apararea care-ti castiga trofee. Iata ca la noi nu merge. Apararea care trebuia sa castige titlul a castigat trei goluri iar intre timp am uitat si atacul. Am innebunit cu Ivan care face faza defensiva. Sa-l puna in pllm fundas, sa terminam odata si cu Ivan, daca a costat mult si trb. recuperata investitia! Dar trebuie sa revenim la un fotbal frumos, bazat pe atac pt. ca batand atata moneda pe aparare, parca efectiv suntem blocati, nu mai stim sa jucam nimic si aparare tot n-avem. Nu marchezi, n-ai nici moral, nu marchezi, n-ai nici ce sa mai vinzi, pur si simplu baltim asa in mediocritate, tragem de noi pt. niste rezultate super chinuite iar atunci cand conteaza ne aratam limitele. Trebuie sa renuntam la prostia asta cu apararea care-ti castiga trofee si atacul care-ti vinde bilete. Cea mai buna aparare este atacul, asta trebuie sa fie deviza, pt. ca macar sa reincepem sa jucam fotbal. Daca ma intrebi acum, habar n-as avea sa raspund care a fost ultimul meci castigat la o diferenta de 3 goluri. Daca ar fi dupa mine, nu stiu, as adopta o strategie sa fie trecut cumva in contractele antrenorilor/jucatorilor o clauza de genul - pt. X salariu trebuie sa ai mimim Y victorii la un handicap de 3 goluri, sa zicem. Asa ii motivezi sa joace, nu se mai baga cu curru-n poarta la 1-0, victoriile la scor iti aduc moral, antrenorul s-ar strofoca sa caute solutii etc. Macar pt. 6 meciuri pe sezon sa bagi o clauza de-asta de handicap. Trei pt. tur, trei pt. retur.
U Craiova nu are conducere de club, conducere tehnica si lot de jucatori sa faca performanta. Acest club are conditii de performanta - dar la factorul uman sintem departe de performanta. Noi sintem la nivelul de locurile 3-5 in liga 1.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Augustus Caesar » 30 Aug 2020, 07:02

Am mers pe victorie pentru ca este echipa mea de suflet si nu suport altfel pentru ea. Problema se pune pentru ei daca se mai suporta in mediocritate. In sfarsit, o mie de rezultate pozitive de acum incolo nu ma vor face sa uit indolenta lor din Georgia, acolo a fost un meci in care trebuiau sa moara cu dintii infipti in adversar. Pentru imaginea lor, a clubului, pentru istorie si nu in ultimul rand, pentru miile de suporteri care chiar cred(eau) in ei.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de DeuxEx » 30 Aug 2020, 11:48

La ora meciului cu Astra trebuia sa avem deja un alt antrenor si vreo 3-4 jucatori deja plecati. Se pare ca Rotaru e multumit de mizeria in care ne scaldam.
Pariem ca Acka si Barbut sunt titulari diseara?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de marius_vl » 30 Aug 2020, 12:20

DeuxEx scrie:
30 Aug 2020, 11:48
La ora meciului cu Astra trebuia sa avem deja un alt antrenor si vreo 3-4 jucatori deja plecati. Se pare ca Rotaru e multumit de mizeria in care ne scaldam.
Pariem ca Acka si Barbut sunt titulari diseara?
Pe Bărbuț l-aș mai accepta, că totuși a avut contribuția lui la victoria de la Sf. Gheorghe, însă dacă îl văd pe mercenarul ăla buzat în teren o iau razna complet!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de lory69 » 30 Aug 2020, 12:30

Nu aveai cum sa schimbi antrenorul cu o zi înaintea unui meci.....probabil ca luni se vor intampla ceva schimbari sau demisii.Dar apropo...il schimbi,dar cu cine?Eu as incepe azi cu Pigliacelli-Vladoiu (Mitran) Balasa Constantin Bancu - Nistor Screciu Cicaldau - Baiaram Koljic Mihaila.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Aug 2020, 12:50

Vladoiu am înțeles că este accidentat și probabil vom juca cu Mitran și Mihăilă sau Baiaram și Mihăilă. Apropo și Screciu e accidentat( nu a mai mers la under 21)

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Nea Marin » 30 Aug 2020, 13:07

Dupa "meciul" de joi am zis ca nu-mi mai pierd timpul uitandu-ma la niste nesimtiti.
Intre timp mi-a mai trecut, poate ma uit. Dar nu mai am asteptari de la astia pana nu sunt penalizati pt. esecuri.
Nu Bergodi e de vina ca ei nu stiu sa faca o preluare (se lovea mingea de ei ca de coltul mesei), sa dea o pasa sau o centrare buna sau sa inscrie din situatii clare. Sau nu-i mai intereseaza, ca banul merge, vedetisme etc.
STIINTA SUNTEM NOI !

Închis