Etapa 10. Universitatea - Chindia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte câștigăm vineri?

3
16
76%
1
0
No votes
0
5
24%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Noi 2020, 12:17

marius_vl scrie:
07 Noi 2020, 09:35
Daca ramane Bergodi pana la iarna se alege praful de tot! cand pierzi acasa cu clinceni si chindia, nu exista alta varianta decat demisia! restul sunt basme
......mai pariaza si ei cand e cota mare :lol: :lol: :lol: [miti]

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de adi_g » 07 Noi 2020, 12:21

mititelul și performanța..Două lucruri incompatibile...va dati seama cati spalati pe creier, prosti sau naivi mai exista, daca il considera pe acest jalnic personaj, analfabet de doi bani un martir! Sincer, decat sa tin cu echipa unui asemene apersonaj vreodata mai bine nu ma mai intereseaza fotbalul! este degradant...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 07 Noi 2020, 13:12

Bergodi a făcut o contraperformanta greu de egalat în ECL și de atunci lumea a fost pusa pe gânduri privitor la calitățile lui de antrenor și a pierdut cu succes încrederea cam a tuturor și de atunci sunt multe discuții cu siguranță... asta e, când o dai bara cu asa superficialitate vine și factura

.... ca sa fi recâștigat cât de cât încrederea trebuia sa fie pe locul 1 in decembrie, ori cam scârțâie jocul rău deși s-a declarat mulțumit de lot și de achiziții fără ezitare.. E clar problema de vestiar și de încredere și cel mai grav probabil și de încrederea lui în reușită și atunci ne strângem mâinile și asta e... Nu e ce trebuie oricum

As remarca ca și înainte de meci a zis ceva ca antrenorii și jucătorii vin și pleacă, deci avea în cap varianta plecarii oricum

P. S. fata de anul trecut sunt mai încrezător în lotul actual

P. S.2: Interimar Grande dacă Iedi nu se baga și mai vedem la iarna... poate se rezolva și cu Radoi sau Sumudica pana la iarna, ca amândoi sunt pe făraș

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de iepurakis » 07 Noi 2020, 13:25

Doamne fereste ce variante baga "presa": reghe, pancu. wtf?!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de florinkeke » 07 Noi 2020, 13:30

Craioveanu sau Iedi sunt variante ok.Reghe e bun ca antrenor dare plin de interese

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de adi_g » 07 Noi 2020, 13:49

''.... ca sa fi recâștigat cât de cât încrederea trebuia sa fie pe locul 1 in decembrie''
Pai mai este pana la 1 decembrie si suntem inca in grafic...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Arthur Rimbaud » 07 Noi 2020, 13:57

Paul scrie:
07 Noi 2020, 12:12
Martirul acela e Mititelu, care doar ce a fost bagat la puscarie pentru cativa ani pentru evaziune fiscala. Un tzepar care a distrus fotbalul din Craiova si a inselat oameni, firme si statul cu bani.
Din pacate persoana de care vorbesti nu e singura de felul asta.
Ignora povestea asta, a avut aproape 20 de ani la dispozitie sa arate ce poate si in afara de falimente, dezafilieri si scandaliri nu e in stare de nimic.
Multumesc. Eu oricum nu am disponibiliteta de interesat de aceste detaliile de sous-sol. Pentru mine equatie este simpla.
Eu locuiesc acum in Craiova, mie imi plac oameni de aici, cum eu sunt si fan football, prin osmose eu iubeste si club de football de care eu am auzit de la tata de cand eu eram copil.
Daca intre timp aici au petrecut événements Frankenstein ori dignes de Twilight Zone, care mie imi scapa, asta nu mai este interesant pentru mine.

Cel mai important este HAI STIINTA.

Eu sunt trist pentru ca accidentare de Koljič a rupt acel curs bun al lucrurilor.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Arthur Rimbaud » 07 Noi 2020, 14:08

adi_g scrie:
07 Noi 2020, 12:21
mititelul și performanța..Două lucruri incompatibile...va dati seama cati spalati pe creier, prosti sau naivi mai exista, daca il considera pe acest jalnic personaj, analfabet de doi bani un martir! Sincer, decat sa tin cu echipa unui asemene apersonaj vreodata mai bine nu ma mai intereseaza fotbalul! este degradant...
Eu sa fiu sincère, nu imi pare mie absolut deloc prost acel collègue meu. Dimpotriva. Este un om forte instruit si cultivé. Bine, de accord, culture nu este égal intelligenta, insa el este si intelligent.

Doar putin prea impulsif, idéaliste si prea sigur de corectitudine de convingerilele sale.
Tot ce el considera este ca acest club actuel de Craiova este o inventia politic cu rôle de a inlocuit club véritable cazut in disgrâce impreuna cu patron.

Cand el a incercat sa mie explice totul, mie asta mi a parut atat de absurde incat eu lui am intins un pahar de vin si lui am cerut sa ciocneasca cu mine ori sa plece de la casa mea. Asta este tot.
Este prea complicat, obositor si mai ales total inutile pentru mine aceasta povestea.

Chiar daca eu sunt d'esprit artiste, am si eu lucruri pe care eu le vad simplu, nu de manière anti réelle. 1. Eu iubesc Craiova. 2. Eu iubesc club pe care eu il stiu de Craiova =3. Adica alte déchets collatéraux pentru mine nu suscite intéres.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de fanucrv » 07 Noi 2020, 14:19

Pancu antrenor la noi ??? !!!! Ăsta mai lipsea ! Sper ca e doar o glumă deosebit de proastă .

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de malus dacus » 07 Noi 2020, 14:50

Hai, de da-ma dreaqu playtech.ro! Cine lap calului sunt playtech.ro si cand au mai aflat chestii ca sa afle si-acum?!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 07 Noi 2020, 15:23

adi_g scrie:
07 Noi 2020, 13:49
''.... ca sa fi recâștigat cât de cât încrederea trebuia sa fie pe locul 1 in decembrie''
Pai mai este pana la 1 decembrie si suntem inca in grafic...
Locul 1 in luna decembrie, adică după meci cu CFR și fcsb

Daca joci asa ești în picaj clar, probabil trecem pe locul 2 etapa asta și la meciul cu rivalele ne facem iar de ras, asa ca omu a aruncat prosopul ca sa rămână cu o imagine decenta

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de adi_g » 07 Noi 2020, 15:29

Arthur, echipa "martirului" este infiintata in 2017...Decat sa sustin o asemenea echipa cu un asemenea patron interlop, analfabet, incult, mai bine nu ma mai uit deloc la fotbal...Plus ca el a distrus echipa in 2011...Un nenorocit, a desavarsit ce incepusera alti asa-zisi patroni...Și multă lume gândește ca mine, cel puțin toți d epe acest forum..Dar nu numai...Suntem majoritari in prezent...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Arthur Rimbaud » 07 Noi 2020, 15:46

adi_g scrie:
07 Noi 2020, 15:29
Arthur, echipa "martirului" este infiintata in 2017...Decat sa sustin o asemenea echipa cu un asemenea patron interlop, analfabet, incult, mai bine nu ma mai uit deloc la fotbal...Plus ca el a distrus echipa in 2011...Un nenorocit, a desavarsit ce incepusera alti asa-zisi patroni...Și multă lume gândește ca mine, cel puțin toți d epe acest forum..Dar nu numai...Suntem majoritari in prezent...
Eu te cred Adi_g. Pentru mine este trist fapt ca eu vad in oras de Craiova doua groupes antagonistes, care ele se combat dur. Un groupe déteste celalalt ca si cum ceilati oameni sunt niste misères. Eu am sansa de sa cunosc din ambele groupes. Tot baieti de treaba si aceia si ceilalti.

Eu, in calitate de supp du PSG, eu consider ca supp's PSG sunt cei mai buni iar cei OM sunt cei mai misérables. Din pacate (ori din fericirea) nu este cas. Multi supp's du PSG sunt niste misères, iar multi supp's de l'OM sunt super baieti.

In fine. Acum ca eu ma recitesc, chiar mie mie greu sa ma inteleg :lol: insa eu spere sa fiu inteles. :ruga
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Paul » 07 Noi 2020, 17:56

Am inteles ce ai vrut sa spui Arthur! 👍

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Arthur Rimbaud » 07 Noi 2020, 18:06

Paul scrie:
07 Noi 2020, 17:56
Am inteles ce ai vrut sa spui Arthur! 👍
O proba ca exista forces de dincolo de noi. :)(

[bere]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Închis