Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Puncte de la Botoșani?

3
15
58%
1
5
19%
0
6
23%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de sorialis » 22 Noi 2020, 19:20

Bobby scrie:Pe hirtie (https://www.gds.ro/Sport/fotbal/2020-11 ... ui-papura/), statistica meciului pare favorabila Craiovei :

Botosani - Craiova : 5-10 (ocazii de gol), 0-6 (suturi pe poarta), 2-7 cornere, 56-78 (atacuri periculoase).

Haide sa vedem cine a fost in linia de atac a Craiovei : Mamut (venit din liga 2 croata), Cimpanu (in 36 de meciuri ale Botosaniului anul trecut in liga 1, regulat plus playoff, Cimpanu a jucat mai mult de 40 de minute in doar 3 meciuri ! - nu e gluma !), Ofosu (36 de meciuri la Botosani anul trecut, 6 goluri si 5 pase de gol).

Cum sa te bati la podium cu unul din liga 2 croata, o rezerva de la Botosani plus inca unul de la Botosani care nu e jucator de top in liga 1 ?

P.S. Cimpanu sezonul trecut la Botosani : https://www.transfermarkt.us/george-cim ... aison=2019

P.S. Fabuloasa decizia de a cumpara o rezerva de la Botosani, Cimpanu, cu 500 k. In 12 din cele 36 de meciuri ale Botosaniului in liga 1 anul trecut, Cimpanu nu a intrat nici macar 1 minut pe terenul de joc (adica a stat tot meciul pe banca). In 10 meciuri a jucat sub 21 de minute. In total, Cimpanu a jucat in 17 din cele 36 de meciuri ale Botosaniului in liga 1.

Prin comparatie, Morutan a fost cumparat de FCSB de la Botosani pentru 700 k. Chiar inainte de a pleca de la Botosani, Morutan jucase in 36 de meciuri de liga 1 in campionatul 2017-2018 (titular in majoritatea jocurilor). Cimpanu a fost cumparat cu 500 k ca rezerva de la Botosani pe timp de criza - cind te astepti ca preturile jucatorilor sa scada.

Becali a platit 700 k pentru un titular la Botosani - jucator cu multe calitati. Pe timp de criza Rotaru a cumparat o rezerva de la Botosani cu 500 k, care a aratat foarte putin comparativ cu Morutan. O prostie cit casa a lui Rotaru !
Nu știu ce fumezi, dar e bună rău... ImagineImagineImagine

Campanu a jucat nesperat de bine pentru un prim meci titular la noi. Ca a fost scos aiurea, asta e alta discuție. Comparația cu morutan mi se pare hilara.

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de THE LION » 22 Noi 2020, 19:28

Cand vezi cum a inceput Neagoe la Astra iar tu il astepti degeaba pe Radoi, mai e ceva de zis?
Parca il vad pe Contra ca pleaca de la dinamo si vine la noi.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Paul » 22 Noi 2020, 19:52

Asta e problema noastra cea mai mare, de departe, ca nu avem antrenor si nici nu vad pe cine ar putea aduce.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 22 Noi 2020, 20:20

Sigur nu avem pe cine aduce sau cumva fug antrenorii de noi ca de dracu? Oare de ce?
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fanUCV » 22 Noi 2020, 20:47

jocul a fost dinamic, echipa a fost mai activă versus perioada Bergodi dar .. nu are cine să o mai bage în ațe iar asta va face diferența versus fcsb and so on .. !

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Bobby » 22 Noi 2020, 21:02

BiancoAzzurro_AS. scrie:
22 Noi 2020, 14:18
Bobby scrie:
22 Noi 2020, 04:37
Pe hirtie (https://www.gds.ro/Sport/fotbal/2020-11 ... ui-papura/), statistica meciului pare favorabila Craiovei :

Botosani - Craiova : 5-10 (ocazii de gol), 0-6 (suturi pe poarta), 2-7 cornere, 56-78 (atacuri periculoase).

Haide sa vedem cine a fost in linia de atac a Craiovei : Mamut (venit din liga 2 croata), Cimpanu (in 36 de meciuri ale Botosaniului anul trecut in liga 1, regulat plus playoff, Cimpanu a jucat mai mult de 40 de minute in doar 3 meciuri ! - nu e gluma !), Ofosu (36 de meciuri la Botosani anul trecut, 6 goluri si 5 pase de gol).

Cum sa te bati la podium cu unul din liga 2 croata, o rezerva de la Botosani plus inca unul de la Botosani care nu e jucator de top in liga 1 ?

P.S. Cimpanu sezonul trecut la Botosani : https://www.transfermarkt.us/george-cim ... aison=2019

P.S. Fabuloasa decizia de a cumpara o rezerva de la Botosani, Cimpanu, cu 500 k. In 12 din cele 36 de meciuri ale Botosaniului in liga 1 anul trecut, Cimpanu nu a intrat nici macar 1 minut pe terenul de joc (adica a stat tot meciul pe banca). In 10 meciuri a jucat sub 21 de minute. In total, Cimpanu a jucat in 17 din cele 36 de meciuri ale Botosaniului in liga 1.

Prin comparatie, Morutan a fost cumparat de FCSB de la Botosani pentru 700 k. Chiar inainte de a pleca de la Botosani, Morutan jucase in 36 de meciuri de liga 1 in campionatul 2017-2018 (titular in majoritatea jocurilor). Cimpanu a fost cumparat cu 500 k ca rezerva de la Botosani pe timp de criza - cind te astepti ca preturile jucatorilor sa scada.

Becali a platit 700 k pentru un titular la Botosani - jucator cu multe calitati. Pe timp de criza Rotaru a cumparat o rezerva de la Botosani cu 500 k, care a aratat foarte putin comparativ cu Morutan. O prostie cit casa a lui Rotaru !
Cimpanu a fost 250k, iar bagi în ele, iar morutan peste 1 mil după ce a cumpărat Becali toate drepturile și dacă îmi spui care sunt performantele lui morutan din 2017 încoa ți-aș fi recunoscător însă stai cam mult pe TV.. Si debutul lui cimpanu este mult peste debutul lui morutan la fcsb dacă vrei sa compari direct, dar tu compari unul proaspăt venit cu unul de 2 ani la fcsb, nu vad care e relevanta în afara de a manipula idei

Ce jucători ai fi adus tu în campania asta? Asta nu ne-ai spus, nume concret?
și ce atacant în 2 zile (koljic s-a accidentat cu 2 zile înainte de final mercato)? Poate nu ai observat ca nu avem nr 9 nici în campionat, nici la echipa națională tineret și nici seniori și sunt f curios ce ai fi cumpărat tu?
Cimpanu a costat 500 k plus procente (verifici asta si pe transfermarkt). Rotaru insusi a confirmat ca transferurile celor trei au consumat aproape un milion de Euro, prima rata din banii pe Mihaila. 150 k Ofosu, 250 k Capatina, 500 k Cimpanu - astia-s banii platiti la cluburi si sint si sumele publicate pe transfermarkt. Mai adaugi aici comisioane la impresari si prime de instalare.

Morutan a fost cumparat initial cu 700 k plus procente. Apoi Becali a cumparat si procentele alea ramase...Eu doar compar ce facusera Morutan si Cimpanu la Botosani chiar inainte de a fi cumparati de FCSB si Craiova. Morutan era un om de baza la Botosani, remercat ca si calitati de multi dintre cei de pe forum; Cimpanu era o rezerva care nu i-a sarit in ochi nimanui. Eu spun ca e teapa de proportii - mai vedem intr-un an, doi.

Pai de ce sa-ti spun eu ce jucatori as fi adus ? Discutii despre Mihaila erau de aproape un an. Daca "scouterii" de la club n-au gasit nimic intr-un an, nu e treaba mea sa le fac eu jobul. Pe gratis. Dar iti spun eu de un pusti de la Craiova de 16 ani care mi-a sarit in ochi anul trecut : Eduard Domnu. Baiatul pare ca disparut in ultimul an - mi s-a parut cu multa calitate. Nu-l mai vad la nici o echipa a clubului - mare, mare pacat.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Bobby » 22 Noi 2020, 21:13

sorialis scrie:
22 Noi 2020, 19:20
Bobby scrie:Pe hirtie (https://www.gds.ro/Sport/fotbal/2020-11 ... ui-papura/), statistica meciului pare favorabila Craiovei :

Botosani - Craiova : 5-10 (ocazii de gol), 0-6 (suturi pe poarta), 2-7 cornere, 56-78 (atacuri periculoase).

Haide sa vedem cine a fost in linia de atac a Craiovei : Mamut (venit din liga 2 croata), Cimpanu (in 36 de meciuri ale Botosaniului anul trecut in liga 1, regulat plus playoff, Cimpanu a jucat mai mult de 40 de minute in doar 3 meciuri ! - nu e gluma !), Ofosu (36 de meciuri la Botosani anul trecut, 6 goluri si 5 pase de gol).

Cum sa te bati la podium cu unul din liga 2 croata, o rezerva de la Botosani plus inca unul de la Botosani care nu e jucator de top in liga 1 ?

P.S. Cimpanu sezonul trecut la Botosani : https://www.transfermarkt.us/george-cim ... aison=2019

P.S. Fabuloasa decizia de a cumpara o rezerva de la Botosani, Cimpanu, cu 500 k. In 12 din cele 36 de meciuri ale Botosaniului in liga 1 anul trecut, Cimpanu nu a intrat nici macar 1 minut pe terenul de joc (adica a stat tot meciul pe banca). In 10 meciuri a jucat sub 21 de minute. In total, Cimpanu a jucat in 17 din cele 36 de meciuri ale Botosaniului in liga 1.

Prin comparatie, Morutan a fost cumparat de FCSB de la Botosani pentru 700 k. Chiar inainte de a pleca de la Botosani, Morutan jucase in 36 de meciuri de liga 1 in campionatul 2017-2018 (titular in majoritatea jocurilor). Cimpanu a fost cumparat cu 500 k ca rezerva de la Botosani pe timp de criza - cind te astepti ca preturile jucatorilor sa scada.

Becali a platit 700 k pentru un titular la Botosani - jucator cu multe calitati. Pe timp de criza Rotaru a cumparat o rezerva de la Botosani cu 500 k, care a aratat foarte putin comparativ cu Morutan. O prostie cit casa a lui Rotaru !
Nu știu ce fumezi, dar e bună rău... ImagineImagineImagine

Campanu a jucat nesperat de bine pentru un prim meci titular la noi. Ca a fost scos aiurea, asta e alta discuție. Comparația cu morutan mi se pare hilara.

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk
Am comparat doi jucatori tineri, cumparati de la Botosani de catre FCSB si Craiova. Unul rezerva (Cimpanu) si altul titular de drept (Morutan). Mi se pare o mare prostie sa platesti 500k plus procente pe o rezerva la Botosani care n-a facut mare lucru in liga 1 (vezi si tu cite minute a jucat in liga 1, si cite goluri si pase gol are). Mai vorbim in 1-2 ani.

P.S. Cimpanu juca anul trecut la Alexandria in liga 3, in seria in care evolua satelitul Craiovei. Baiatul a fost propus Craiovei pe gratis atunci - dar "scouterii" au spus pas. Un an mai tirziu scouterii s-au trezit si au decis ca se merita 500 k plus procente, desi Cimpanu n-a facut mare brinza intre timp : 458 minute jucate la Botosani in sezonul 2019-2020, 2 goluri, 2 pase de gol. Deci refuzi un jucator gratis, si platesti 500 k dupa un an si...458 de minute ?

Morutan jucase peste 2500 de minute in ultimul campionat petrecut la Botosani, inainte de a pleca la FCSB. Adica era deja un jucator testat in liga 1, cu potentialul evaluat ca lumea. Morutan este doar cu un an mai in virsta comparativ cu baiatul asta. Cimpanu.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 22 Noi 2020, 21:49

Bați campii rau de tot, nu zic ca avem mare scouting, dar bați campii.Cimpanu era urmărit, e la nationala de tineret, a întrat bine și așteptăm să creasca, 20 min, o repriza, poate la anul titular, poate pe banca, ca asa e în fotbal, nu e agricultura..
Barcelona a luat pe Dembele și omu nu mergea la antrenamente, mai hilar de atât ce vrei?! 105 mil în pllm :-D .. aia vrei sa zici ca nu au scouting? Și tu vii sa ne spui ca nu e Cimpanu un Mbape?! Mie personal îmi place la banii ăștia.. Fortes Qaka sau Ivanov au venit pe bani mai mulți , asa ca eu vad un progres în scouting deocamdata

Mai ieri ziceai ca vrei jucători maturi ca CFR și azi vrei jucători de 16 ani sa ii bagi în echipa și sa iei și titlu.. Pai hotărăște-te mancatias :mincinos

Ne tot omori ca ai dat nu știu cate milioane pe Ivan, dar tata Piti ți l-a adus, doar erai un mare fan Piti, ca e antrenor de clasa, de ce uiți mereu sa menționezi "scouterul" și preferință ta pentru Piti?

Mor pe ăștia care dacă aduci ceva e scump, e prea bătrân, e refuzat de alții sau nu l-a vrut Becali.... Dar când e sa îți spună concret o soluție :"domne, dar asta nu mai e treaba mea" ... Si mai sunt aia "pai sa vina doamne un magnat sa cumpere toată liga 1, aduci pe Lucescu si bagi 20 mil dacă vrei ceva serios și tot aia dupăia zic ca e tricou scump doamne scump, la joma era mai ieftin"

Tu o arzi la mijloc asa, aștepți sa treacă timpul sa uite lumea ce ziceai și exact ce susțineai tu și s-a făcut greșit te dezici și schimbi tabara..ești bun de politica pt ca nu ai simțul ridicolului o:

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Noi 2020, 22:18

„Nu s-a schimbat nimic, doar că dânsul a mai fost la echipă de două ori, ştim cum lucrează, ce ne cere şi încercăm să ne adaptăm pentru că ni s-a cerut altceva, a venit dânsul cu filosofia care a mai fost înainte şi încercăm să facem ce ne cere”, a spus Bogdan Vătăjelu, potrivit Telekom Sport.
Vatajelu ii dadu castana fierbinte lu Papi


Pierdu CFR-ul cu UTA, mie frica de meciul nostru cu UTA
Orgasme pe la digi sport tv, FCSB are 28 de goluri in 10 meciuri deci o medie de 2,8 goluri pe meci ... poate vede si papi ca trebuie sa dai goluri daca vrei sa castigi ceva.

In ultimii ani, cea mai mare rivalitate am avut-o cu CFR, am pierdut supercupa cu ei, ne-au furat un trofeu, si am pierdut un campionat cu ei, ne-au furat al doilea trofeu. Ca tot mai vorbesc unii de rivalitati. Dinamo nu mai este demult timp rivala

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de SLH » 22 Noi 2020, 23:31

Cand citesc ineptia asta intrata deja in folclorul oltenesc ca nu avem jucatori dupa meciuri cu chindia, clinceni si botosani imi vine sa imi tin respiratia pana mor si sa scap de idioti.
Noi nu avem antrenor si nu avem presedinte. Avem un om care conduce un club din toate punctele de vedere dupa propriile capricii invatand extrem de greu din greseli. O sa ii mai ia ceva timp lui rotaru pana o sa inteleaga ce deja stie toata lumea si anume ca papura e un impostor si chiar unul foarte nociv. O sa fie ultimul om de pe planeta care o sa inteleaga asta. Cam cum a facut mircescu ala de la GM cu mititelu.
Jucatori avem cu siguranta cat sa nu iesim din top 3. Problema noastra este ca nu avem un antrenor care sa scoata macar aproape maxim din cat mai multi dintre ei.
Intrati pe pagina clubului, analizati lotul jucator cu jucator si vedeti ca in afara de Koljic si M. Constantin anul asta niciunul nu se apropie macar de potential. Poate or mai fi 2-3, dar cu siguranta nu mai multi.
Similar avem problema cu presedintele. De fapt nu avem unul! Avem mai multi impaiati pe acolo degeaba, dar niciunul care sa gandeasca cu adevarat o strategie, sa vina cu o idee sau sa rezolve o problema cat de mica.
La fel stam si la nivel de scouting/juniori/echipa 2, doar bifam ca le avem.
Daca as fi rotaru as termina cu grandomanii din astea de imagine ca deplasarile cu avioane si as investii in lucruri practice, gen un antrenor care a mai castigat deja trofeele pe care ni le propunem.
De fapt poate chiar asta face si acum rotaru, investeste in antrenori care au mai castigat trofeele pe care si le propune.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Bobby » 23 Noi 2020, 00:07

BiancoAzzurro_AS. scrie:
22 Noi 2020, 21:49
Bați campii rau de tot, nu zic ca avem mare scouting, dar bați campii.Cimpanu era urmărit, e la nationala de tineret, a întrat bine și așteptăm să creasca, 20 min, o repriza, poate la anul titular, poate pe banca, ca asa e în fotbal, nu e agricultura..
Barcelona a luat pe Dembele și omu nu mergea la antrenamente, mai hilar de atât ce vrei?! 105 mil în pllm :-D .. aia vrei sa zici ca nu au scouting? Și tu vii sa ne spui ca nu e Cimpanu un Mbape?! Mie personal îmi place la banii ăștia.. Fortes Qaka sau Ivanov au venit pe bani mai mulți , asa ca eu vad un progres în scouting deocamdata

Mai ieri ziceai ca vrei jucători maturi ca CFR și azi vrei jucători de 16 ani sa ii bagi în echipa și sa iei și titlu.. Pai hotărăște-te mancatias :mincinos

Ne tot omori ca ai dat nu știu cate milioane pe Ivan, dar tata Piti ți l-a adus, doar erai un mare fan Piti, ca e antrenor de clasa, de ce uiți mereu sa menționezi "scouterul" și preferință ta pentru Piti?

Mor pe ăștia care dacă aduci ceva e scump, e prea bătrân, e refuzat de alții sau nu l-a vrut Becali.... Dar când e sa îți spună concret o soluție :"domne, dar asta nu mai e treaba mea" ... Si mai sunt aia "pai sa vina doamne un magnat sa cumpere toată liga 1, aduci pe Lucescu si bagi 20 mil dacă vrei ceva serios și tot aia dupăia zic ca e tricou scump doamne scump, la joma era mai ieftin"

Tu o arzi la mijloc asa, aștepți sa treacă timpul sa uite lumea ce ziceai și exact ce susțineai tu și s-a făcut greșit te dezici și schimbi tabara..ești bun de politica pt ca nu ai simțul ridicolului o:
Ideea e ca tu ma confunzi : "dar tata Piti ți l-a adus, doar erai un mare fan Piti". Nu am fost niciodata fan Piti - asta e una la mina. Am luat si injuraturi pe aici pentru ca nu am fost unul dintre cei care erau in extaz cind venise Piti. Cei care erau pe forum acum un an stiu asta foarte bine.

Mai spui : "'Fortes Qaka sau Ivanov au venit pe bani mai mulți". Si asta e fals. Te uiti pe transfermarkt si te convingi : baietii astia toti 3 au costat, la gramada, vreo 600 k, adica un pic peste Cimpanu care a costat 500 k.

Eu vad fotbal de aproape 50 de ani. Tu zici : "Cimpanu era urmărit, e la nationala de tineret". Poate ca 10-20 % din cei din lotul largit de la tineret, in orice moment, ajung fotbalisti de top. Si asta nu de ieri, de azi - cam dintotdeauna. Nu inseamna nimic ca unul e pe banca de rezerve la nationala de tineret. Ma doare la basca de faptul ca Rotaru a platit un pret urias pentru unul care n-a facut nimic in fotbal. Asa s-au mai adus vagoane de anonimi in ultimii 7 ani. Dar bani multi platiti pe petarde acum inseamna resurse reduse ramase sa-ti cumperi jucatori si antrenori buni - la U Craiova nimeni nu aduce bani de acasa; daca vrei sa cumperi jucatori, trebuie sa vinzi. Iar daca nu cumperi acum jucatori cu potential, ce poti sa vinzi in 2-3 ani ca sa supravietuiesti ?

L-as fi adus pe Cimpanu ? Da- pe 50-100 k maximum, ca n-a aratat nimic in fotbal. Nu ma plateste nimeni sa fac scouting - ca am alt job. Daca Rotaru vrea scouting, sa-l intrebe pe Iftime de la Botosani - ala i-a adus in ultimii ani pe Morutan, Chindris, Cimpanu si Harut. Gratis. Si i-a vindut pe profit urias pe Morutan si Cimpanu.

Doar un prost nu il ia pe Cimpanu din liga 3 anul trecut GRATIS (Cimpanu juca anul trecut la Alexandria in liga 3, si oamenii din oras scriau mesaje pe facebook-ul U Craiova ca baiatul asta ar trebui incercat macar la satelit) , si plateste 500 k plus procente un an mai tirziu, dupa ce baiatul asta a jucat 450 de minute la Botosani. Cu 500 k, luai 10 jucatori de 16-17 ani talentati, si poate 1-2 ajungeau jucatori buni.

Ar fi super sa aducem jucatori batrini dar foarte buni, gen Vinicius. Am adus noi asa ceva in ultimii 7 ani ?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de marius_vl » 23 Noi 2020, 07:39

Pai nu l-am adus pe M.Constantin? Chiar si pe Papp l-as trece la jucatori "batrani, dar foarte buni"! dar de Nistor ce spui?
Ma enerveaza ingrozitor cum te contrazici Bobita! Acum ti s-a pus pata pe Cimpanu, mie mi-a placut enorm copilul cum a intrat in joc, a avut personalitate, are fizic, are viteza, e tehnic!
Frate, suntem vicecampioni si suntem pe primul loc in acest moment, ce tot iti ploua non stop?

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de lory69 » 23 Noi 2020, 09:37

Apropo de Câmpanu....băiatul asta nu a fost folosit pe postul lui!Cred ca nu a mai jucat niciodata in partea dreapta a atacului...el joaca in centru.E usor sa sărim si sa strigăm ca nu avem jucători,dar parerea mea e alta...nu avem antrenor!Nu stiu daca ati fost atenti,dar au fost foarte multe momente cand jucătorii nu stiau ce sa facă cu mingea si de asta pas au inapoi la fundasi.Lipsesc cu desăvârsire relațiile de joc,demarcație...iar asta ar cam fi treaba stagiului tehnic sa le rezolve.De la Mangia nu am mai vazut scheme de joc,schimbari de directie,demarcari....doar pase lungi si actiuni individuale.Ma uităm pe situația cartonasele galbene si...uluitor,suntem cea mai cuminte echipa cu doar vreo 14 galbene,la mare distanta de cea de pe locul 2,care are un nr aproape dublu de cartonase.Asta ce inseamna?

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 23 Noi 2020, 10:06

Si mie imi vine sa-mi tin respirația, dar nu știu cum se face ca toți superantrenorii caută jucatori care sa poată da o pasă, sa facă un dribling sau sa reușească sa marcheze din poziții clare. Fără acești jucători nici ei nu ar fi super antrenori .Altfel,faci un efort, il aduci pe Hansi Flick ,ii dai lotul din liga a treia si iei CL. Ca noi nu avem nici jucatori, nici antrenor si nici președinte este o altă discutie. Bergodi a fost antrenor cât l-a avut pe Kolici. Dupa aia a dat de Clinceni si Chindia.
Last edited by fanucrv on 23 Noi 2020, 11:19, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 23 Noi 2020, 10:16

Daca vrem sa mai speram la campionat trebuie, cat mai repede, sa aducem un antrenor. Cu Papura la conducere in curand vom pierde toate obiectivele. Din ce am putut sa observ, la club este un grup care sustine ca antrenorul sa fie " de-al locului " chiar daca acesta nu este profesionist. Problema si mai mare este ca grupul asta pune presiune pe antrenorii straini ... de Craiova.

Închis