[Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu ce ne intoarcem in bagaje de pe malul marii?!

Poll ended at 20 Aug 2017, 18:19

3 puncte si o echipa din ce in ce mai buna
23
61%
1 punct si recunostinta "rejelui"
8
21%
0 puncte si prosoapele de la hotel ( :lol: )
7
18%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Aug 2017, 18:19

Duminica, 20 august 2017, Universitatea Craiova intalneste in deplasare campioana en-titre, FC Viitorul Constanta, incepand cu ora 18.30. Oltenii nostri vin dupa 2 victorii consecutive, iar pana la ora meciului sper sa-i recuperam pe Baluta si pe Rossi.
Cum credeti ca va aborda Mangia acest meci, dupa o intreaga saptamana de pregatire? Care jucator U21 credeti ca ar trebui folosit? Ce sistem ar trebui sa abordam cu echipa "rejelui"?
De mentionat ca pe 17 august, echipa lui Hagi va evolua incepand cu ora 21:45 in Europa League, pe teren propriu, in compania echipei austriece Red Bull Salzburg.
Last edited by Anonymous on 14 Aug 2017, 19:14, edited 1 time in total.
Motiv: setat durata sondaj
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 15 Aug 2017, 00:00

Cred ca vom incepe cu baluta in atac, in locul lui roman. Daca revine rossi, probabil ca burlacu ramane u21. Daca rossi e rezerva, cred ca jucam cu screciu. Sper sa nu mai joace briceag titular.

Calancea - spahija/barthe, kelic, tiago - dimitrov, rossi/screciu, zlatan, burlacu/bancu - gustavo, baluta/ roman, mitrita

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 15 Aug 2017, 00:23

cre'ca o dam la pace cu Hagi.
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 15 Aug 2017, 07:48

Tinand cont ca l-am facut campion, caci noi am fost pionii principali prin infrangerea aia de la Pitesti, cred ca rezultatul corect ar fi 2 pauza, 2 final! Dar la caracterul urat al rejelui m-as mira sa fie asa...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 15 Aug 2017, 08:19

marius_vl scrie:
15 Aug 2017, 07:48
Tinand cont ca l-am facut campion, caci noi am fost pionii principali prin infrangerea aia de la Pitesti, cred ca rezultatul corect ar fi 2 pauza, 2 final! Dar la caracterul urat al rejelui m-as mira sa fie asa...
Pe mine niciodata nu m-ar incanta un aranjament cu nimeni. Faptul ca noi am ales sa jucam cu juniorii e putin diferit si asta nu m-ar deranja nici la Hagi daca ar face la fel. Si eu zic ca are caracter urat, din pacate, dar in nici un caz pentru ca nu ne da noua meciul. A fost foarte urat cand l-a impins pe Vata anul trecut si a facut, tot el, ditamai scandalul. Nu pot sa il uit nici pe figurantul ala de Chitu care mai ca nu radea de noi. El, marea valoare.
Imi doresc sa ii batem cum i-am batut in turul de la poff.

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de champion » 15 Aug 2017, 15:02

Eu merg pe victoria noastra. Ei vin dupa meci in uefa, si-au vandut jucatorii importanti, sunt total iesiti din forma. Nu ca noi am rupe gura targului cu jocul prestat de pana acum in campionat, dar parca ei au probleme mai mari decat noi.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 15 Aug 2017, 19:52

0-2. Sunt rupti in fund si iesiti din forma si fizic si mental! Hai Stiinta!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv


Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 17 Aug 2017, 18:49

Imi place din ce in ce mai mult cum vorbeste Devis, logica, luciditate, explicatii pertinente! Bravo!

Discursul/raspunsurile este/sunt mult peste intrebarile jurnalistilor/acuzele anumitor "suporteri"...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Aug 2017, 21:22

Ma, sunt curios, cand s-a strigat "Demisia!"?!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Aug 2017, 22:28

Daca batem, io zic ca ne batem la titlu de anu` asta. Cu sanse bune!

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 18 Aug 2017, 00:42

Am vazut Viitorul ieri si cred ca avem sanse mari sa obtinem cel putin un punct... suntem mai buni ca ei acum. Avem ceva probleme la Screciu dar care a jucat ceva mai bine in ultimile doua meciuri cand nu a mai fost titular si a jucat ceva mai sus in mijlocul terenului iar Zlati a fost tras in fata fundasilor acolo unde a jucat Screciu pana acum si nu a jucat prea bine. Deci cred ca vom incepe cu aceasta formula la mijloc Screciu si Zlati cu Mateiu pregatit sa intre in locul lor. Daca Dimitrov si Bricea ar reusi sa isi ridice nivelul de joc ar fi excelent... in meciul cu moldovenii au incercat ceva dar inca au mari probleme... Roman a inceput sa aiba si el ceva ocazii concrete... in mare pare ca echipa se apropie de o forma de joc buna si cu o viictorie la Constanta se va congirma asta.
CALANCEA
DIMITROV SPAHIJA TIAGO BRICEAG
ZLATINSKI
SRECIU
BARBUT BALUTA BANCU
ROMAN

rezerve:
Popescu
Mitrita
Burlacu
Kelic
Barthe
Gustavo
Mateiu
ucv ucv ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

sorin107

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 18 Aug 2017, 07:23

Si eu merg pe varianta fara roman. Dar pot sa apara modificari la fundasii centrali si poate sa apara rossi in locul lui mateiu.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 18 Aug 2017, 09:36

Mă tem că atâta timp cât Dimitrov și din păcate Briceag vor fi titulari apărarea va tremura serios. Dacă-i mai adaug pe Barthe, Spahia și Tiago care au greșit monumental într-un meci fiecare + Calancea într-o zi proastă sau bosniacul mai slab și decât moldoveanul în ziua lui proastă, se îngroașă gluma. N-am primit gol că am avut noroc în ultimele două meciuri nu că apărarea noastră și-ar fi făcut treaba.

Eu aș vrea să îl văd pe Burlacu în locul lui Roman. Are și viteză și dribling finalizarea lasă de dorit dar cum și celălalt ratează când e în fața porții e tot una. Cu Roman contraatacul moare înainte de a începe cum s-a întâmplat cu Botoșani și nici nu prea poate ține de minge.

La Viitorul e o pâine de mâncat pe partea dreaptă. De când a plecat Benzar Boli și Constantin sunt aerieni și austriecii au profitat din plin aseară ca să le dea goluri. Nu că Dimitrov al nostru e grozav dar Coman pare ieșit din formă.

Sper să reușim să îi batem acum că sunt la pământ, avem mare nevoie de o victorie.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 18 Aug 2017, 11:27

Daca vrea sa plece cineva azi spre mare pe traseul Craiova - B - Constanta sa ma contacteze pe privat.

Închis