[Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ca facem cu echipa secuilor?

Poll ended at 19 Sep 2017, 14:43

Batem
30
88%
Egal
2
6%
Infrangere
2
6%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 20 Sep 2017, 00:07

Penalty a scos inainte de mutarea aia, cand era inca fundas stanga. Altfel sunt de acord, meciul asta a fost castigat 90% pe inspiratia antrenorului.

LiviuB

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 20 Sep 2017, 00:10

3 chestiuni trebuie punctate - stam bine fizic (nicio problema după 2 meciuri jucate cu oameni eliminați din prima repriza) stam bine mental (Am revenit în joc după ce am fost egalat, am revenit cu dinamo, am pus presiune pe cfr) si avem antrenor. A mutat imediat, simte jocul, avem o abordare flexibilă care pune în valoare jucătorii mici si iuți.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 20 Sep 2017, 00:16

Si ca sa va fac o bucurie, va arat si clasamantul eficacitatii dupa 11 etape. @Iuli, acum spune tu, cine-i golgeteru'

Gustavo 5G 2A 12p
Baluta 4G 2A 10p
Burlacu 3G 2A 8p
Mitrita 3G 1A 7p
Bancu 1G 2A 4p
Zlatisnki 1G 2p
Dimitrov 1A 1p
Roman 1A 1p
Barbut 1A 1p
Ivan 1A 1p
Mateiu 1A 1p
Tiago 1A 1p

JustME

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de JustME » 20 Sep 2017, 03:04

lui Mitrita ar trebui sa ii platim cat mai urgent clauza si sa il luam definitiv la Craiova. baiatul e fenomenal si inca nu e pus 100% la punct cu conditia fizica, nu duce 90 de minute. in ceea ce-l priveste pe Roman, aveti rabdare :-)

hai si cu Popescu!!! asta ar fi cam singurul aspect care ma deranjaza la Mangia. in rest avem antrenor smecher, foarte smecher!

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de alexdrind96 » 20 Sep 2017, 06:28

Asta e realitate, Sergiu. Doar ca ne mintim singuri spunandu-ne ca nu e asa, ca Stiinta inca are public frumos. Nu, publicul frumos s-a stins de foarte mult timp. Sper ca tremurul de pe Oblemenco sa revina cand se va deschide oficial noul stadion.

Burlacu, in primele sale meciuri, pare mult peste Ivan. Burlacu nu dribleaza cu mingea la picior si oarecum static, cum facea Ivan. Are fuleu, are viteza, are aerodinamica, da mingea cat trebuie pe langa adversar si pleaca. Uimitor driblingul cand a trimis in fata portii de pe linia de aut de poarta. De asemenea, are calmitate, multa calmitate in fata portii + sut de la distanta (dupa patania cu danonino, a venit si sutul ala printre 2-3 oameni de la 28m peste transversala)

Mateiu a fost imperial la mijloc, s-a luptat mult, a driblat mult, a gresit totusi o pasa simpla dupa ce a tinut multicel de minge. Mi-a parut obosit in minutul 70 cand isi tragea sufletul. Asta e din cauza ca inca nu-si respecta viata sportiva... Nu de multe ori (asta acum 3 luni cel putin ca am fost plecat) l-am vazut venind noaptea la 2-3 acasa (stau in blocul de langa el). Nu de multe ori l-am vazut dimineata la 7 cand plecam la facultate parcand masina cu flori in mana, parfumat, frezat sau noaptea prin centru la pizzerie cu pizdele la terasa. Sunt sigur ca si acum mai face asta dupa ce l-am vazut in minutul 70 pierzand o minge si neavand energia sa se intoarca dupa adversar, ci s-a intors in alergare usoara respirand greu si tragandu-si sufletul.

Gustavo... Mie mi-a placut mult. Omul nu se pierde in fata portii, ci uneori trage previzibil. Asteapta destul de mult si asta ii da portarului sansa sa se pozitioneze spre a plonja. Fizic nu sta foarte bine si nici nu e ceea ce ma asteptam eu de la el, dar lui Mangia ii place foarte mult de el si cred ca trebuie sa mai asteptam cateva meciuri pana sa vedem exact ce i se cere sa faca.

Mitrita, nepus la punct cu pregatirea fizica a fost tatic. Tine mult de minge uneori si pierde dar compenseaza cu siguranta cu incursiuni si driblinguri, deschideri de joc...
Imagine

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de sorinyki » 20 Sep 2017, 09:15


Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 20 Sep 2017, 10:19

Bravo lui! Nea Gigi zicea mersi, isi punea castile si intra intr-o stare ZEN pana la meciul următor.
Si are dreptate sa fie nervos. Ungurii au dat 3 goluri in 10 etape, cred, si noua ne-au dat 2 intr-o repriza.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de gsm » 20 Sep 2017, 10:32

sorinyki scrie:
20 Sep 2017, 09:15
Mangia mai si tipa :)
http://www.telekomsport.ro/exclusiv-aud ... i-17216037
bravo lui, inseamna ca treaba cu castigrea titlului este adevarata.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 20 Sep 2017, 10:34

imi place ca omul e croit pe titlu. Cel putin asta rezulta din linkul ala de la telekom desi nu sunt convins ca e vocea lui. Aia nu e voce cu accent italian

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Paul » 20 Sep 2017, 10:38

SergyuR scrie:
20 Sep 2017, 03:12
Hai ca am reusit sa ma enervez citind topicul asta. Veniti bre pe stadion, sau asteptati draq finalul meciului ca sa va bagati **** in toti jucatorii, pe rand. Ca si-au luat-o toti - calancea si mitrovic muiti, martic a fost injurat de la primul meci, spahija (mai rar), kelic a avut si el parte de ele, tiago gata e zero barat ca facut un meci mai slab, briceag si bancu non stop, gustavo, baluta cica e aerian in ultimele meciuri, pe screciu la 17 ani deja l-am declarat mort, rossi e prea slab pentru noi, mitrita tine prea mult de minge, roman nu are nicio treaba desi omul intra 10 minute pe final de meci.
Au scapat Zlatinski (nu luam in calcul sezoanele trecute) si Burlacu (ca deh omu doar ce a jucat 4 meciuri in care a fost decisiv) si Datkovic (norocul lui ca nu a debutat).

Asa prosti cum sunt toti astia sunt pe locul 2, joaca cel mai consistent fotbal. Nu are rost sa zic ca noi suntem penibili si strangem 7000 de oameni cu javrele acasa. nu ajunge asta, trebuie ca astia sa ii injure pe jucatori. ca asa se face. Ne miram ce misto canta bozgorii, **** mea aia au inteles ce face un suporter. Noi in afara de 50 de oameni (cu o maxima indulgenta) care tin steagul sus peste tot, si inca 500 care striga pentru echipa 3 minute din 90, suntem exact la fel ca aia de la viitorul (sa dau un exemplu).

Inteleg nervii, inteleg supararile din timpul meciului, dar ba aratati si voi putina decenta, rabdare si suport. Zic si eu.
Si eu ma simt la fel cand intru si citesc comentariile in care se intrec colegii nostri de aici in a-i face praf pe baietii ... indraznesc sa spun.. NOSTRI! Analogia pe care o fac eu mereu este cu parintii aia disperati care isi desfiinteaza copiii ca nu sunt olimpici si nu iau zece non-stop, desi ei cand au fost la scoala poate ca abia treceau clasa.
Fratilor, tinem cu echipa noastra si la bine si la rau, nu asa trebuie? Daca ei gresesc o fac ca sunt oameni si trebuie intelesi si ajutati, nu huliti. Credeti ca ei isi doresc sa rateze? Cum sa il injuri mereu pe Gustavo? Ce vreti, intrati voi si jucati mai bine? Uite ca au batut si joaca ca o echipa adevarata.
Pai daca noi ce care intram aici pe forumul asta ca ne intereseaza de echipa si cica tinem cu ei, ne apucam cu de-alea: mama, sa nu il mai vad pe Briceag, gata Dimitrov o sa frece tusa si Gustavo e pamant de flori, atunci ce sa mai asteptam de la altii?
Sper din tot sufletul sa va mai ganditi, asa in sinea voastra, nu doar ca sa nu apara discutii in contradictoriu pe aici, daca nu cumva ratutatea si dispretul asta aiurea fata de oricine face bine cuiva si daca e de fapt o chestie care va face cinste.
Nu ajunge ca avem mereu la tv si in ziare pe cate cineva care ne explica ca suntem de [cenzurat] ca suntem din Romania, inca si mai de [cenzurat] ca suntem din Oltenia, mai trebuie sa veniti si voi sa va spuneti parerea mereu negativa fata de "ai nostri"?
Eu cred ca trebuie sa fim mandrii ca suntem cine suntem, si ca baietii ne reprezinta cu cinste, si trebuie sa ii sustinem pe toti, fie ca ni se pare ca sunt extraordinar de buni sau au si ei o pasa proasta la un moment dat, gata cu apetitul asta bolnav pentru distrugere, trebuie sa fim pozitivi!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 20 Sep 2017, 10:53

hai ma ce dracu, la noi si Messi daca ajunge, gasim noi ceva sa nu ne placa la el. Si aici e nimic, pe facebook e jale!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 20 Sep 2017, 11:01

Si ca sa raspund unor rautati la adresa unui jucator, ia vedeti cine e primul loc in clasamentul marcatorilor. Who the fuck is Alibec?

Imagine
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Dany » 20 Sep 2017, 11:11

Este bine totusi ca reușim să câștigăm, mai usor sau mai greu, meciurile cu echipele considerate mai slab cotate. Deocamdată nu putem câștiga cu echipele de play-off. Speram sa ajungem acolo și să ne batem pentru locurile fruntașe. Forza Știința!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 20 Sep 2017, 11:20

avem o victorie, doua egaluri egal si o infrangere cu echipele de Playoff. In conditiile in care stocti cum s-au jucat meciurile cu CRR si dinamu. Eu zic ca e decent. Eu cel mai mult regret punctele cu Chiajna. Cu aia chiar trebuia sa castigam

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de lory69 » 20 Sep 2017, 11:24

3 pcte venite plus obligatoriu inca 3 vineri.La meciul cu voluntari mangia trebuie sa gaseasca o formula ideala in aparare,pt ca vom avea dupa 3 deplasari foarte grele.Intrebare de baraj....pe cine va scoate din linia ofensiva cand vor ecpira toate suspendarile? Oricum,la inchidere cred ca s-a conturat un cuplu Zlatinsky- Mateiu.....deci in fata va juca sigur Burlacu.Deci...pe cine va scoate?

Închis