[Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam cu oile?

Poll ended at 29 Oct 2017, 03:04

3 - _|_ andrei vlad
25
74%
1 - _|_ andrei vlad oaie
6
18%
0 - _|_ andrei vlad oaie spurcata
3
9%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de alexdrind96 » 30 Oct 2017, 02:06

Meci pierdut de Noul Stadion.

Atmosfera a fost 0, T1, T2 si samantarii din Peluza au fost cu gandul in alta parte.

Mai bine se anunta naiba ca e ultimul meci la Severin, PR masiv pe tema asta si gata. Nu anunti tu ca jucam cu ei la Craiova, facem nebunie, si noi jucam pe o vreme de-ti bati copiii in cel mai spurcat oras unde sunt numai si numai tarani.

Si la teatru la o piesa jucata de 3 ori intr-o zi in fata acelorasi spectatori se face mai multa galagie la final decat a fost la noi in timpul meciului.

Pase doar in lateral, defensiva anesteziata, calancea cum ne-am obisnuit. Pare frustrat rau, mereu da vina pe altcineva (a se vedea reluarile). La primul gol ii reprosa ceva unui coechipier desi el a luat gol pe coltul scurt...
Imagine

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Augustus Caesar » 30 Oct 2017, 05:59

Gata cu lamentarile, tinem capul jos si trebuie sa muncim mai mult ! Pana la urma important este sa tinem acolo sus si sa intram in p-off cat mai aproape lider, dupa aceea urmeaza meciurile adevarate. Acolo trebuie sa-i spulberam daca tintim titlul . Acest meci nu trebuie sa ne afecteze deloc, dimpotriva ne arata nivelul la acest moment si realizam cat mai avem de muncit. A fost o situatie gestionata total aiurea ! Incepand cu locul de disputare si terminand cu sansa de a deveni lider. Toti trebuie sa invatam ceva din lectia aceasta, incepand cu MP care, la inceputul jocului, declara la TV ca : ''la sfarsitul partidei Universitatea Craiova va fi noul lider al campionatului'' de parca acest lucru ar avea mare importanta ! In sfarsit, suntem intr-o situatie buna, p-off-ul nu prea avem cum sa-l ratam. Si daca cu adevarat dorim titlul avem o sansa fantastica tinand cont ca meciurile de acasa le vom juca pe noul ''Ion Oblemenco'' ! Important este ca , pina atunci, echipa se obisnuieste cu noua suprafata de joc si, treaba antrenorului, echipa sa atinga nivelul maxim !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2017, 07:28

1. Lasati-ma pe mine sa deschid urmatorul topic
2. Se putea si mai rau. Nu imi aduc aminte cand am dat ultima data 2 goluri FCSB-ului.
3. Screciu la mijloc a fost o greseala, copilul a fost copleșit de importanta partidei. Bine, nici nu aveai pe cine sa bagi.
4. Rezultat nu e o tragedie. Mai e mult pana la final.

PS: tin sa remarc faptul ca galeria a cantat 90 de minute, indiferent de scor. Iar pe noul stadion vom fi imbatabili cu cateva mii de oameni in spate.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de iuli » 30 Oct 2017, 07:34

o fi cantat galeria tot meciul,dar la tv s-au auzit doar mioarele care tipau:plecati acasa.....

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de mihu » 30 Oct 2017, 08:01

Cred ca este momentul sa fie incercat si Popica...Calancea este praf de la inceputul sezonului, ala de este rezerva l-am vazut si a gresit si el, este cazul sa joace si Popescu...Aseara daca juca nu cred ca putea lua mai multe...Screciu a gresit, dar are totusi 17 ani, poate creste destul de mult...poate si presiunea ca s-a pus pe el l-a coplesit.
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Trubadurul » 30 Oct 2017, 08:05

La look tv s-au văzut și auzit bine suporterii ba chiar și comentatorul a vorbit frumos despre ei și despre atmosferă.

gigi tv probabil că a dat doar ce le-a convenit. :-x

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de stuparu_alexandru » 30 Oct 2017, 08:33

sper sa nu mai ajungem vreodata in Severin! daca nici acum cand suntem pe 3 cu sanse la primul loc, au venit si sclavii lui gigi [****] nu iti vine un stadion plin... las-o-n [cenzurat] mea. nu merita astia nici echipa in judet. jur ca mai bine mergeam dracu la Valcea si jucam acolo (bine, stiu ca nu se putea din cauza orei) dar oriunde.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorin107 » 30 Oct 2017, 08:33

Screciu o sa joace pana cand o sa revina zlatan sau rossi acolo la mijloc pentru ca nu avem altul. Poate ulterior sa fie incercat iar stoper, in locul lui datkovic sau kelic, care nu au o valoare deosebita. Spahija nici el. Sa-l vedem pe razvan popa ce poate.

Trebuie bagat neaparat popica de meciul viitor, e absolut logic, daca n-are nimeni nimic cu el.

Burlacu...cand ti-l doresti titular, intra si nu joaca nimic. Cand intra pe parcurs, parca e altceva. Aici trebuie lucrat la mentalitate.

Cred ca mitrita l-a suparat rau pe mangia ieri. Era pregatit sa-l scoata pe screciu la 0-2, apoi a pierdut mitrita mingea foarte usor, au scapat oile si am mai luat unul. Nu stiu daca-l vom vedea titular la giurgiu, depinde de recuperarea lui zlatan.

iuli

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de iuli » 30 Oct 2017, 08:36

Mangia a fost depasit,ca e de vina antrenorul fcsb-ului sau valoarea jucatorilor conteaza mai putin.Eu astept sa vad ce s-a inteles din meciul de aseara.Nu vreau victorii pe linie,vreau sa terminam mai sus decat anul trecut.Screciu nu e vinovat de rezultat,e un copil,chiar daca a fost coplesit de valoarea adversarului.Mateiu nu poate lupta singur cu 3 mijlocasi si sa dubleze si-n banda,Bancu si Martic au fost zero barat.Cala are nevoie de o pauza.Baluta si Mateiu meritau nota de trecere,atat.

sorin107

[Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorin107 » 30 Oct 2017, 08:50

Nu stiu daca mangia a fost depasit, dar cred ca, dat fiind scorul, putea sa reactioneze altfel, sa fie un pic mai curajos. Adica, daca renunti la un fundas central - datkovic - nu inteleg de ce il retragi pe martic si nu schimbi sistemul? Sau, la 2-4, tu il bagi pe briceag, un alt fundas? Sincer, nu inteleg de ce nu a intrat roman.

Sau poate i-a fost teama sa nu luam mai multe.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de gsm » 30 Oct 2017, 08:58

veriga slaba a fost de departe BANCU.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de gogu2005 » 30 Oct 2017, 09:10

am revazut meciul cu mult stoicism si pot spune 100% sigur ca este vorba numai si numai despre mentalitate. Golurile ciobanilor au venit strict pe greseli personale, fundasii parca aveau plumb in picioare, nu reactionau (doar Tiago ce a mai incercat una alta) doar priveau. Din punctul meu de vedere faptul ca se juca pt locul 1 i-a apasat mult prea tare pe jucatori, spre deosebire de jegosii lu' becali care au venit hotarati sa treaca pe primul loc.
Mangia nu a fost surprins nici tactic nici altfel. Este fix acelasi antrenor care te-a dus pe locul 2 cu un joc consistent, iar trecerea pe primul loc o fac jucatorii. Dar sunt prea multe picioare de portelan pe teren ca sa faca saltul asta valoric.

PS: am inscris totusi 2 goluri, daca e sa privim partea buna intr-un joc catastrofal.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de LiviuB » 30 Oct 2017, 09:11

toti au fost slabi si nepregatiti pentru acest meci. este elocventa faza din debut cand Gustavo nu face nimic sa il blocheaze pe gnohere. nu mai conteaza acum, asta este, nu are rost sa gasim vinovati. conteaza ce vom face de acum incolo, important este sa ne mentinem intre primele 3 clasate. cu timpul, cu jocuri in Europa League, vom stii sa gestionam mai bine astfel de partide.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de gogu2005 » 30 Oct 2017, 09:13

gsm scrie:
30 Oct 2017, 08:58
veriga slaba a fost de departe BANCU.
Asta din cauza ca se complica foarte mult .Daca ar juca simplu si combinativ ar fi un jucator foarte bun, tinand cont si de calitatile atletice. Dar in schimb, prefera sa dribleze in situatii periculoase unde pierde mingea, se scomplica in situatii tehnice pe care nu le stapaneste si automat omoara orice minge care ajunge la el.
Ar fi un fundas mai mult decat bun.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2017, 09:17

Inca suntem singura echipa din Europa care marcam in fiecare meci. Visul oricarui parior...

Sper ca meciul asta sa-i fi trezit pe unii dintre jucatori. Deja se visau campioni.
Legat de tactica lui Dica, personal nu cred ca el a avut vreun cuvant de spus. Cred ca l-a sunat pe nea Oli si ala i-a facut tactica pentru acest meci.
In plus, cum remarca un baiat de la Sezione, aseara a jucat Craiova vs FCSB, Viitorul si Astra la un loc.

Asta e situatia, mergem inainte!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis