[Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Iasi?

Poll ended at 03 Noi 2018, 23:26

3 puncte, echipa creste de la meci la meci
21
88%
1 punct, plaiesii isi dau viata pe teren
3
13%
0 puncte, moldovenii inving nesperat
0
No votes
 
Total votes: 24

LiviuB

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 06 Noi 2018, 09:39

Pai imi vine sa ma urc pe pereti cand vad ca se scrie de superioritatea fcsb-ului si de sansa enorma pe care o au anumiti jucatori sa se transforme in sclavii ciobanului.... auzi, sa fim rezonabili....

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 06 Noi 2018, 10:02

LiviuB scrie:
06 Noi 2018, 09:39
Pai imi vine sa ma urc pe pereti cand vad ca se scrie de superioritatea fcsb-ului si de sansa enorma pe care o au anumiti jucatori sa se transforme in sclavii ciobanului.... auzi, sa fim rezonabili....
pai daca ii da jiji ceva se transfera si el ca suporter....

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 06 Noi 2018, 11:48

robertc scrie:
06 Noi 2018, 10:02
LiviuB scrie:
06 Noi 2018, 09:39
Pai imi vine sa ma urc pe pereti cand vad ca se scrie de superioritatea fcsb-ului si de sansa enorma pe care o au anumiti jucatori sa se transforme in sclavii ciobanului.... auzi, sa fim rezonabili....
pai daca ii da jiji ceva se transfera si el ca suporter....
:)( :)( :)( Cel mai bun comentariu. Din pacate, nu cred ca esti departe de adevar.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 06 Noi 2018, 12:40

LiviuB scrie:
06 Noi 2018, 06:39
Daca tie ti se pare un mediu propice pt evolutia unui jucator la fcsb chiar nu mai are rost sa continuam aceasta dicutie
Eu n-am.spus ca eu un mediu proprice la fcsb.De ce intelegi numai ce iti convine.E deplasata chestia asta ca jucatorii ar fi sclavii lui.Ce te face sa spui chestia asta?Daca tu azi castigi 4000 de lei si te duci la o companie concurenta care-ti ofera 10.000 de lei,ce faci te simti sclav?Asa e si cu jucatorii de fotbal Profesionisti,se duc unde sunt bani mai multi.Aia care s-au pierdut la fcsb,au facut-o pe.mana lor.N-ai vazut coman ce "cumintel" e.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 06 Noi 2018, 12:57

alex.p scrie:
06 Noi 2018, 08:21
Liviu, Deux, de unde aveti fratilor atata rabdare sa stati sa ii raspundeti la fiecare postare? Vedeti ca scrie tampenii, lasati-l, ca nu o scoateti la capat cu el.
Tu esti ala care sta pe margine,n-are nici o opinie,si ii critica pe altii ca au idei tampite.Scrie tu ceva inteligent,daca eu scriu tampenii.Nici macar nu cred ca ai inteles care era esenta discutiei.Nu cred ca e normal sa spui despre cineva pe forum ca scrie "tampenii",doar pentru faptul ca nu-ti convin tie acele "tampenii".Am vazut si opinii pe forum cu care n-am fost de acord,dar asta nu m-a facut sa-i spun aceluia,ca scrie "tampenii",pentru ca respect opinia fiecaruia,buna sau rea.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 06 Noi 2018, 13:30

Neagule, eu prefer sa ma lucrez pe 3000 de lei/luna intr-un mediu propice decat sa ma prostituez pe 10k/luna, sa fiu carpa unuia care azi nu ar promova examenul de capacitate.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 06 Noi 2018, 13:44

DeuxEx scrie:
06 Noi 2018, 13:30
Neagule, eu prefer sa ma lucrez pe 3000 de lei/luna intr-un mediu propice decat sa ma prostituez pe 10k/luna, sa fiu carpa unuia care azi nu ar promova examenul de capacitate.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Foarte frumos,e de apreciat daca chiar crezi in ideea asta.Sunt putini oameni care gandesc la modul asta.Traim intr-o lume materialista.Dar vezi ca si acolo unde sa zicem ca ai castiga 3000/luna s-ar putea sa fii carpa unuia care n-ar sti sa lege doua propozitii.Trebuie sa acceptam ca asta e lumea in care traim.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 06 Noi 2018, 15:51

Silvian Cristescu la Pro X: Nu cred ca s-a intamplat vreodata la noi sa avem o saptamana intarziere a salariilor.

LiviuB

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 06 Noi 2018, 15:54

eu zic ca nu are rost ca aceasta discutie sa fie continuata. deja e aiurea sa comparam fotbalul cu celelalte sectoare de activitate, nu de alta, dar cred ca nu se scriu sute de pagini pe un forum dedicat unei comanii sa unui srl (cu exceptia celor detinute de mititelu, el are fanii lui personali).
ca sa ai eficienta, trebuie ca mediul sa fie unul propice.
pe de alta parte, daca vrei sa fii un om puternic, in orice domeniu, trebuie sa iti pastrezi demnitatea.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 06 Noi 2018, 15:56

Neagu.djuvara scrie:
06 Noi 2018, 12:57
alex.p scrie:
06 Noi 2018, 08:21
Liviu, Deux, de unde aveti fratilor atata rabdare sa stati sa ii raspundeti la fiecare postare? Vedeti ca scrie tampenii, lasati-l, ca nu o scoateti la capat cu el.
Tu esti ala care sta pe margine,n-are nici o opinie,si ii critica pe altii ca au idei tampite.Scrie tu ceva inteligent,daca eu scriu tampenii.Nici macar nu cred ca ai inteles care era esenta discutiei.Nu cred ca e normal sa spui despre cineva pe forum ca scrie "tampenii",doar pentru faptul ca nu-ti convin tie acele "tampenii".Am vazut si opinii pe forum cu care n-am fost de acord,dar asta nu m-a facut sa-i spun aceluia,ca scrie "tampenii",pentru ca respect opinia fiecaruia,buna sau rea.
Da, da, stau pe margine si nu zic nimic, dovada si numarul mic de mesaje pe care le am :)( :)( Imi confirmi banuielile, discutia nu are rost. Te invit vineri inainte de meci la bere (mergem mai multi de aici), sa te cunoastem si noi.

Închis