[Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte credeti ca terminam acest sezon?

Poll ended at 19 Mai 2019, 14:09

36 (infrangere)
9
31%
37 (egal)
6
21%
39 (victorie)
14
48%
 
Total votes: 29

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Napoli1986 » 19 Mai 2019, 13:23

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... a-1-661576

Baiatul asta chiar sufera, a avut ghinion incredibil. Insa dp meu de vedere are un potential enorm, trebuie doar sa se lipeasca mai des de gol si sa aiba incredere. Sper ca sezonul.viitor sa fie anul lui.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Mai 2019, 13:56

E f bun mihaila,nu merita sa fie injurat pentru autogol.Are de toate,mai putin forta fizica si mentala,dar vor veni si acestea pe.parcurs.Nu trebuie sa i se ia gatul pentru autogolul se aseara,sa ne gandim de cate ori si-a bagat-o in poarta kelic,sau cate penaltyuri stupide a facut,si e jucator cu experienta.Pe de alta parte tot el,ne-a adus in situatia.de a ne lupta pentru locul 3,prin cele 3 puncte aduse de la astra,cand bolovanu ala de.fortes n-a fost in stare s-o bage in ate din atatea ocazii.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de SLH » 19 Mai 2019, 15:19

Nici nu puteam sa incheiem mai potrivit acest sezon. Am inceput bine, am avut 1-0, am avut sanse sa incheiem meciul, dupa care am fost egalati, a venit eliminarea, dar tot am mai avut o sansa sa ne revenim. Cu toate astea pe final am mai luat un gol si nu am obtinut nimic. Daca ratam si un 11m, era rezumatul perfect al intregului sezonului.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 19 Mai 2019, 15:44

In locul lui Mihaila putea sa fie oricare alt jucator... Nu e de condamnat pentru autogol. Speranta pentru cupele europene ramane la machedon, care vorbeste din nou frumos despre noi:

"Pentru mine, Craiova rămâne clubul cel mai complet în momentul de faţă. Pentru noi este un moment fericit dacă am ajuns să fim în faţa lor. Avem meritele noastre, aprecierile noastre. Am demonstrat că suntem la nivelul echipelor bune din campionat, mă bucur pentru acest lucru. Noi jucăm pentru noi, ne gândim la noi. Este un trofeu frumos, un trofeu important pentru noi. Vrem să facem un meci mare şi în finala Cupei”, a spus Hagi, la Digi Sport.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 19 Mai 2019, 16:41

...sa iasa.n ppl.m odata rotaru sa ne spuna c-a baut cafeaua cu papura, caci crap de nervi! Rotare, bea cafeaua!!..

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2019, 17:06

malus dacus scrie:
19 Mai 2019, 16:41
...sa iasa.n ppl.m odata rotaru sa ne spuna c-a baut cafeaua cu papura, caci crap de nervi! Rotare, bea cafeaua!!..
O bea luni. :-(

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Mai 2019, 17:07

Pana cand nu se termina intreg sezonul (01.06) nu cred ca isi va bea cafeaua...
ucv ucv ucv

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Mai 2019, 17:19

Cred ca va ramane papura.Ce antrenor serios e liber si vine la astia?Piturca e singurul,dar nu vine niciodata aici in conditiile.de fata.Se potriveste papura pentru ceea ce se vrea sezonul viitor.Echipa se va reintineri,el a fost la.copii si juniori,deci e exact ce ne trebuia.Vrea sa faca rotaru din papura,noul erik ten hag:)).

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 19 Mai 2019, 17:31

[quote="malus dacus" post_id=479208 time=1558273273 user_id=6816]
...sa iasa.n ppl.m odata rotaru sa ne spuna c-a baut cafeaua cu papura, caci crap de nervi! Rotare, bea cafeaua!!..
[/quote.

Se chefuira azi împreună cu jucătorii,avură si motive sa o faca nesimțiți.Dupa un sezon jalnic le mai arde de chefuri.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 19 Mai 2019, 18:02

Deci noi la ora asta in afara de faptul ca am incheiat in genunchi si am pierdut tot ce era de pierdut nu stim decat ca oficial continuam cu Papura. Care din 6 meciuri a pierdut 4.
Nu stiu ce ar mai trebui sa se intample ca sa aflam si noi ceva informatii despre planurile pentru sezonul viitor.
Cirtu nu stie nimic, nu raspunde de nimc, sa vedem ce vrea Rotaru si cam atat. MP e disparut cu totul, nu ca facea ceva, dar acum e efectiv disparut.
Nu se poate spune ca au o strategie grozava de comunicare cu suporterii, desi cred ca ar cam trebui sa le pese.
Nu exista niciun aspect fata de care sa nu fiu dezamagut si chiar nu credeam sa ajungem asa.
Nu ma deranjeaza atat de mult rezultatul efectiv cat lipsa de comunicare si faptul ca ni-l baga pe Papura ca singurul punct fix. Apropos, nu am nimic cu Papura, dar nu ofera nicio garantie, si cred ca e lipsa de respect fata de zecile de mii de suporteri, mai ales dupa vanzarile tuturor jucatorilor de top, sa nu ni se dea niciun fel de detaliu datator de speranta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 19 Mai 2019, 18:07

V-am rugat sa folositi topicul celalat pentru concluzii legate de finalul sezonului si asteptari pentru noul sezon...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis