Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%

Total votes: 35

Freestate
fanatic
fanatic

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de Freestate » 07 Feb 2024, 20:23

Singurul Daniel rezonabil din lumea asta sunt eu si chiar si eu sunt un Daniel la urma urmei....

Prazake
suporter
suporter

Mesaj de Prazake » 07 Feb 2024, 22:03

fabius_2014 scrie:
07 Feb 2024, 16:35
robertc scrie:
07 Feb 2024, 16:01
FMSP impreuna cu taranul de la Vaslui ,Porumboiu,nu inteleg de ce ne uraste atat...nu cred ca e doar trecutul legat de boovean.
Viata si lumea lui Porumboiu este alaturi de Mititelu, Sechelariu, Stefan, Iancu, Borcea, Becali si toti aia vechi cu care faceau si desfaceau fotbalul romanesc. Este normal sa nu-i convina sa vada oameni ca Rotaru si Sucu pentru ca astia reprezinta alta generatie si alte obiceiuri.In plus, Mititelu s-a aflat si in raza de influienta a lui Porumboiu, celebru fiind meciul Craiova-Vaslui 0-1, cu pierderea participarii in cupele europene pentru Craiova. Porumboiu nu-si uita sclavii.
N-ai cum sa mai sustii ceva ce are legatura cu Mititelu dupa mizeria din meciul ala...De fapt, dupa mizeria din ultimele meciuri, totul incepand cu meciu' ala, in ceata, cu Buzau'.

Prazake
suporter
suporter

Mesaj de Prazake » 07 Feb 2024, 22:06

Ce si-au deschis papucarii orizonturile...Nu mai vor doar Adibas, acum s-au bagat si pe Tomi.

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 08 Feb 2024, 04:24

Pe mine deja nu ca ma enerveaza Pavel Badea, dar il consider si prost si foarte periculos.
Adica practic aici vorbim de o capitulare in fata lui Mititelu, care de cand se stie el face ce vrea cu echipa care initial era cea a orasului, isi bate joc de toata lumea, si dupa 11 ani de libertate si progres, de demnitate, Olguta si Badea vor sa ne dea iar sa fim jucaria lui Mititelu, sa redevenim EFM.
Singura chestie ca le stau in cale “niste” suporteri, si patronii, bine, adica Rotaru.
Da domnule, oameni nerezonabili, nu vad binele comun, ganditi-va cat de mult pierdem sa nu mai fim proprietatea lui Adi si Adi Jr.
Mi se pare ireal sa ii auzi pe astia doi.
Multi vrem o singura echipa in Craiova, si anume sa dispara evhipa chelului, ca nu e a Craiovei, e a lui, si nu mai vrem sa fim prizonierii lui.
De fapt reusisem sa nu mai fim, dar i-auzi Badea, daca stia el ca Miti, in marinimia lui va face totusi echipa, atunci cand va dori domnia sa, pai nu il mai facea o asa mare suparare redand echipa orasului.
Eu nu votez in Craiova, dar daca ar fi fost sa votez, iar Olguta ar veni cu ideea asta ca si tema de campanie, doar pentru asta as vota pe oricine altcineva sustine contrariul.
Ce nu le-o fi clar in legatura cu motivele pentru care lumea nu il vrea pe Miti?

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 08 Feb 2024, 09:05

Paul scrie:
08 Feb 2024, 04:24
Pe mine deja nu ca ma enerveaza Pavel Badea, dar il consider si prost si foarte periculos.
Adica practic aici vorbim de o capitulare in fata lui Mititelu, care de cand se stie el face ce vrea cu echipa care initial era cea a orasului, isi bate joc de toata lumea, si dupa 11 ani de libertate si progres, de demnitate, Olguta si Badea vor sa ne dea iar sa fim jucaria lui Mititelu, sa redevenim EFM.
Singura chestie ca le stau in cale “niste” suporteri, si patronii, bine, adica Rotaru.
Da domnule, oameni nerezonabili, nu vad binele comun, ganditi-va cat de mult pierdem sa nu mai fim proprietatea lui Adi si Adi Jr.
Mi se pare ireal sa ii auzi pe astia doi.
Multi vrem o singura echipa in Craiova, si anume sa dispara evhipa chelului, ca nu e a Craiovei, e a lui, si nu mai vrem sa fim prizonierii lui.
De fapt reusisem sa nu mai fim, dar i-auzi Badea, daca stia el ca Miti, in marinimia lui va face totusi echipa, atunci cand va dori domnia sa, pai nu il mai facea o asa mare suparare redand echipa orasului.
Eu nu votez in Craiova, dar daca ar fi fost sa votez, iar Olguta ar veni cu ideea asta ca si tema de campanie, doar pentru asta as vota pe oricine altcineva sustine contrariul.
Ce nu le-o fi clar in legatura cu motivele pentru care lumea nu il vrea pe Miti?
Tu ai dreptate, dar in politica lucrurile stau diferit.
O afirmatie de tipul, "doresc o singura echipa in Craiova, o echipa care sa ia campionatul", iti aduce voturi si de la tabara mare a Universitatii si de la sectantii booveni. Este o afirmatie pur politica, afirmatie care sa multumeasca pe toata lumea desi este clar ca atat timp cat Boo se va implica in fotbal, este imposibil de realizat.Dupa afirmatia asta, sectantii viseaza ca singura echipa ramasa va fi cea a lui Boo si i se va atribui palmares, brand, stema etc si noi visam sa nu mai fie Unica si sa avem ceea ce deja avem.
Practic ne-a pacalit pe toti.
Badea nu face altceva decat sa-si urmareasca interesul si anume sa joace dupa cum i se canta si dupa cum e ordinul.
Eu nu prea mai am pretentii de la "fostii" de cand am vazut ca singurul criteriu dupa care propun antrenori si fotbalisti, este prietenia si ADN-ul oltenesc, ADN insotit de interventii si soapte la urechiuse.

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 08 Feb 2024, 09:27

Eu ma indoiesc sincer ca jocul asta politic aduce rezultate, de exemplu pe mine si cred ca pe oricare de pe acest forum nu ca nu ne amagesc aceste declaratii, ci ne creeaza o stare de repulsie fata de cei care promoveaza presupusa fuziune.

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 08 Feb 2024, 09:36

@Paul, Cred ca ai dreptate, dar eu am incercat sa gasesc o logica in tipul asta de afirmatie.

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 08 Feb 2024, 09:58

fabius_2014 scrie:
08 Feb 2024, 09:36
@Paul, Cred ca ai dreptate, dar eu am incercat sa gasesc o logica in tipul asta de afirmatie.
Asta e probabil logica lor, dar cred ca o dau de gard. Ma rog, a raspuns Rotaru destul de ferm, nici nu ar fi avut cum sa nu zica exact ce a zis, dar tot ma ingrijoreaza ca sunt destui care imping pentru asta, fie din prostie, fie din oportunism si calcule politice, oricum ar fi imi starnesc o reactie de repulsie.
In fine, an electoral si e nevoie de teme de dezbatere.

R.E.N.
fanatic
fanatic

Mesaj de R.E.N. » 08 Feb 2024, 10:58

Badea e din ce in ce mai mic. Nu inteleg daca e pentru ca e ofticat ca nu mai sunt ‘antrenori olteni’ si ca i-au disparut prietenii din peisaj, sau pentru ca de fapt e un lautar care canta cum i se dicteaza politic. Oricum, sa-l sustii pe mititelu e rusinos.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

robertc
suporter
suporter

Mesaj de robertc » 08 Feb 2024, 11:44

Politica e o curva, fotbalul si sportul in general ,cam la fel. E doar propaganda politica,eu cred ca Olguta l-a intrebat pe Rotaru inainte de a afirma asta si as-au aliniat stiind ca nu e decat un joc pentru voturi.Nu vad cum ne-am unii cu bolnavii mintal booveni,ever.

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 08 Feb 2024, 13:55

Pt mine tăcerea de pe paginile boovene, unde nu e nicio vorba de asa zisa fuziune ma fac sa cred ca e manevra și ca fanii booveanului abia ar aștepta fuziunea cu el la timona.

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 08 Feb 2024, 14:33

Iar se agită milogelu înaintea meciului cu noi.
Prostul proștilor a văzut că a pierdut partida la nivel de suporteri și acum încearcă să facă scandal strict pt presă și astfel să rămână în atenția tuturor.
Căcatul cu moț și blană nu poate exista dacă nu-i bagă cineva un articol o dată la 2-3 zile.
FMSP indiferent de rezultat.
CRAIOVA NESUPUSA

fanucrv
fanatic
fanatic

Mesaj de fanucrv » 08 Feb 2024, 15:03

gogu2005 scrie:
04 Ian 2024, 12:50
a inceput un an nou, asa ca familia mititelu suge puhla din nou. de la capat chiar.
imi plac maxim postarile tale. scurt si la obiect :lol:

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 14 Feb 2024, 09:29

Primele minute din interviul asta merita vazute.
https://www.prosport.ro/video/prosport- ... o-19827267

Scrie răspuns